Проведено семінар «Як розпочати свій бізнес?»

25 квітня поточного року у Скадовській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар «Як розпочати свій бізнес?». Захід відбувся за участю провідного фахівця з профорієнтації сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Золотухіної Катерини, головного спеціаліста відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів №4 управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Зубелевич Тетяни, головного спеціаліста Скадовського відділу забезпечення наповнення бюджету №3 Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Артем’євої Лариси та старшого державного інспектора Скадовської Державної податкової інспекції Херсонського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та                           м. Севастополі Болгарової Оксани.

Метою заходу було інформування безробітних осіб про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємництва в регіоні та Україні в цілому; про легалізацію праці та її вплив на майбутню пенсію, про можливості та переваги веб-порталу Пенсійного фонду України; про існуючі системи оподаткування та розмір податків; про сприяння Державної служби зайнятості в організації та провадженні підприємницької діяльності, в т.ч. про законодавчі підстави виплати допомоги по безробіттю одноразово, створення умов для розвитку самозайнятості населення та підтримки підприємницької ініціативи.

Запрошені до участі в заході фахівці Пенсійного фонду України ознайомили присутніх з наступною інформацією:

- Головний спеціаліст Тетяна Зубелевич розповіла про роботу Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України; про функціонування кабінету страхувальника, в якому Платник, ввійшовши на Веб-портал за допомогою електронної печатки, має можливість переглянути відомості щодо «Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та  інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі  щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також існує можливість отримання довідок про трудовий та страховий стаж.

- Головний спеціаліст Артем’єва Лариса ознайомила присутніх  про розмір єдиного соціального внеску та умови сплати. Розповіла про необхідність легальної зайнятості та її вплив на майбутню пенсію.

Запрошена на семінар старший державний інспектора Скадовської Державної податкової інспекції Болгарова Оксана розповіла учасникам семінару про перспективи розвитку малого підприємництва, ознайомила з податковими умовами обліку малого і середнього бізнесу в Україні та відповіла на численні питання. Присутніх найбільше цікавили питання вибору системи оподаткування, можливості розвитку того чи іншого виду господарської діяльності, механізм кредитування, державні пільги та ін.

На заході було розглянуто поняття підприємницької діяльності та бізнес-ідеї, перспективи розвитку підприємництва. Під час семінару Золотухіна Катерина детально зупинилася на послугах служби зайнятості, що надаються на всіх етапах започаткування власного бізнесу, розповіла про можливості проходження профнавчання за направленням служби зайнятості, зокрема за професіями, що сприяють самозайнятості, а також на короткотермінових курсах з організації підприємницької діяльності.

Усі присутні отримали ґрунтовні відповіді на поставлені запитання.

Спілкування в ході семінару з майбутніми підприємцями виявилось цікавим та корисним для правильного прийняття рішення. Шукаючі роботу ще раз переконалися: підприємництво – справа ризикована, але перспективна.