Профорієнтаційний захід для учнів

Минулої п’ятниці Скадовською районною філією Херсонського обласного центру зайнятості було проведено профорієнтаційний захід для старшокласників, який складався з декількох частин. У заході взяли участь учні 9 та 10 класів Скадовської спеціалізованої загальноосвітньої школи «Академія творчості».

З початку в приміщенні філії для учнів було проведено ознайомлення з послугами, які надає служба зайнятості. Учні відвідали робочі кабінети фахівців філії, де мали змогу отримати відповіді на питання щодо роботи кожного відділу та кожного спеціаліста.

Директорка Скадовської районної філії Андрющенко Катерина Олександрівна проінформувала присутніх про стан ринку праці в районі, звернула увагу на те, що при виборі майбутньої професії потрібно враховувати потребу професії на ринку праці нашого курортного міста.

Потім до уваги учнів була запропонована презентація навчального закладу служби зайнятості – Херсонського центру професійно-технічної освіти. Також школярів ознайомили з переліком професій за якими здійснюється професійна підготовка.

Третя частина заходу - професіографічна екскурсія для школярів до готелю «Затишний» (власник – приватний підприємець Єфімова Руслана Юхимівна). До речі – готель «Затишний» з 2007 року успішно здійснює діяльність в сфері обслуговування. У 2017 році зазначений готель приймав участь у зйомках передачі «Інспектор. Міста» де став переможцем та отримав почесне звання «Гордість міста».

Учнів зустріла менеджер готелю Наталя Іванівна, яка розповила про основні напрями роботи готелю, кількість працюючих працівників, умови праці тощо. Під час екскурсії для учнів були створені умови, при яких вони змогли спостерігати за практичною роботою працівників безпосередньо на їхніх робочих місцях. Дітям було надано інформаційні роз’яснення щодо необхідних навичок та кваліфікацій для результативного виконання поставлених цілей. Школярів ознайомили з різноманітними професіями від покоївки до адміністратора та менеджеру готелю.

Проведення таких професіографічних зустрічей формує у молоді позитивне ставлення до професій, відкриття власної справи, розширює світогляд учнів та допомагає у виборі майбутнього професійного шляху.