Профілактика раннього соціального сирітства

Соціальне сирітство є однією з найбільш актуальних сучасних проблем українського суспільства. Окрему групу дітей - сиріт становлять діти, від яких відмовились матері при народженні. Найчастіше це мами, які перебувають в складних життєвих обставинах та не можуть їх самостійно вирішити.

Одним з основних з напрямків роботи  Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) є запобігання ранньому соціальному сирітству.

18 червня 2019 року при консультативному пункті комунального закладу «Скадовська центральна районна лікарня» фахівцем із соціальної роботи Центру Валерієм Грецем проведено лекцію на тему: «Недопустимо соціального сирітства в районі». На заході були присутні вагітні жінки, які перебувають на обліку та працівники медичного закладу.

Метою лекційного заняття було   вчасне виявлення сімей в яких є ризик вилучення дітей та вчасне втручання щодо попередження відібрання дітей від батьків, виховання дітей в біологічних сім’ях та зниження числа позбавлень батьківських прав батьків через здійснення заходів з підвищення виховного потенціалу, розвитку навичок догляду за дитиною.

Учасники заходу домовились слідкувати за станом власного здоров’я та інформування один одного про можливі випадки потрапляння вагітних жінок у складні життєві обставини.