Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область

Профілактика раннього сирітства

          Соціальне сирітство є однією з найбільш актуальних сучасних проблем українського суспільства. Окрему групу дітей - сиріт становлять діти, від яких відмовились матері ще в пологових будинках. Найчастіше це мами, які перебувають в складних життєвих обставинах та не можуть їх самостійно вирішити.

 Працівники Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр), спільно з медичними працівниками комунальної установи «Скадовська центральна районна лікарня» та волонтером Центру,  систематично проводяться лекційні заняття в рамках спеціалізованого формування “Консультативний пункт” у пологовому відділенні на тему: “ Кожна дитина повинна бути бажаною” для породіль, які перебувають на відповідному обліку.

Мета заходів – поглиблення знань в питаннях планування сім’ї та пропаганди здорового способу життя для збереження репродуктивного здоров’я,  зниження кількості незапланованих вагітностей та недопущення раннього соціального сирітства.

У ході бесіди жінки отримують інформацію щодо збереження репродуктивного здоров’я, методів контрацепції, соціального аспекту материнства та батьківства, інформаційні буклети.

Робота Центру щодо попередження соціального сирітства буде продовжена.