Професійна орієнтація - дорога у доросле життя

Профорієнтаційна робота вкрай важлива не лише для служби зайнятості, а і для держави в цілому, адже попереджає безробіття та дозволяє кожній людині максимально відкрити свій потенціал. Своєчасне проведення такої роботи з учнівською молоддю є основою запобігання молодіжного безробіття та розвитку трудового потенціалу країни. Тому службою зайнятості проводиться комплексне профорієнтаційне супроводження учнів випускних класів шкіл, починаючи з 8 класу і до закінчення ними школи.

Проблема вибору професії завжди була актуальною і тим більше, залишається такою в сучасних умовах. Через незнання правил вибору професії та ситуації на ринку праці близько 40% молодих людей обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням. Особливо значущою є проблема набуття учнями адекватних знань про певний рід професійної діяльності, власні можливості оволодіння нею.

Саме з метою інформування та орієнтації школярів в професійному світі фахівці Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості на постійної основі проводять заняття з учнями 8-11 класів шкіл міста Скадовська та Скадовського району.

Так, протягом першого кварталу 2019 року профорієнтаційними заходами було охоплено усі школи міста, Лазурненська ЗОШ, Красненська ЗОШ, Новомиколаївська ЗОШ та Михайлівська ЗОШ, Міжшкільний навчально-виробничий комбінат. З учнівською молоддю було проведено профорієнтаційні заняття на теми: «Типологія професійного самовизначення», «Знатоки професій», «Свідомий вибір професії – запорука успішного майбутнього», «Людина для професії чи професія для людини», «Індивідуально-психологічні особливості та вибір професії», «Особистий професійний план та методи його реалізації», «Ринок актуальних професій».

Всього протягом першого кварталу поточного року проведено 27 профорієнтаційних занять з учнівською молоддю в яких прийняло участь 593 особи. П’ять учнів пройшли індивідуальне профорієнтаційне тестування для визначення професійних здібностей та отримання допомоги у виборі майбутньої професії.

Крім того, у вищезазначених школах проведена  робота з анкетування учнів 11 класів з метою визначення напрямків професійної діяльності, які цікавлять школярів та проведення профорієнтаційних уроків.

Скадовська районна філія Херсонського обласного центру зайнятості наголошує, що кожна особа  може отримати індивідуальну профконсультацію. Також в будівлі районної філії на першому поверсі існує куточок для молоді з корисною та цікавою інформацією. Відповіді на питання з профорієнтації можливо отримати за телефоном (05537) 5-23-16.