Про підтримку конкурсу „Зробимо Україну дружньою до малюків“

На розгляді Директорату захисту прав дітей Міністерства соціальної  політики перебуває звернення громадської організації „Центр соціального лідерства”, надіслане до Секретаріату Кабінету Міністрів України,  стосовно державної підтримки інституції сім’ї в Україні та сприяння проведенню конкурсу „Зробимо Україну дружньою до малюків”.

Конвенцією ООН про права дитини наголошено, що діти мають зростати у сімейному середовищі в атмосфері щастя, любові та розуміння, а сім’ям повинні бути надані необхідні захист і підтримка. В ієрархії сімейних цінностей українців одними із найважливіших є народження та виховання дітей у сім’ї обома батьками, турбота батьків про дітей. Зазначене визнано міжнародною спільнотою  та знайшло відображення у законодавстві України (Сімейний кодекс України, Закон України „Про охорону дитинства”), в якому закріплено, що одним із основних прав кожної дитини є право на виховання в сім’ї, або в умовах, максимально наближених до сімейних.

Згідно з положеннями Конвенції ООН про права дитини, держава зобов’язана забезпечити дитині такий захист і таке піклування, які необхідні для її благополуччя. При цьому слід брати до уваги права й обов’язки батьків дитини, її опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом. З цією метою держава  вживає всіх відповідних законодавчих та адміністративних заходів.

Відповідно до Закону України „Про місцеві державні адміністрації” місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування реалізують державну політику в галузі соціального забезпечення та соціального захисту соціально незахищених громадян, одиноких   матерів,   багатодітних   сімей,  інших  громадян,  які внаслідок   недостатньої  матеріальної  забезпеченості  потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави.