Пісенна веселка Херсонщини – 2018!

З метою активізації роботи клубних закладів та творчих колективів, підвищення виконавської майстерності ансамблів народної пісні, вокальних ансамблів та малих вокальних форм, популяризації вокальної, виконавської культури та залучення широких верств населення до пісенної творчості в великій залі Скадовського районного будинку культури 27 жовтня 2018 року відбувся щорічний обласний конкурс «Пісенна веселка Херсонщини». Організаторами конкурсу є Департамент культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонський обласний Центр народної творчості, відділ культури Скадовської районної державної адміністрації, Скадовський районний будинок культури.

Учасників конкурсу оцінювало високоповажне журі: Наталія Баштова – директор Миколаївського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, Заслужена артистка України, голова журі; Валентина Розум – провідний методист з вокально-хорового жанру Херсонського обласного Центру народної творчості, секретар журі; Володимир Капелюшник – в.о. директора Херсонського обласного Центру народної творчості, член журі;  Сергій Каталкін – голова циклової комісії «Народне пісенне мистецтво» (академічний спів), викладач вокально-хорових дисциплін Херсонського училища культури, член журі; Галина Стрілецька – провідний методист з вокально-хорового жанру Миколаївського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, Заслужений працівник культури України, член журі.

У конкурсі взяли участь 15 вокальних ансамблів, 22 ансамблі народної пісні, 9 колективів малих вокальних форм та 4 фольклорні колективи – всього 50 виконавських одиниць. Загалом 458 учасників із Горностаївського, Олешківського, Скадовського, Великоолександрівського, Великолепетиського, Верхньорогачеського, Високопільського, Голопристанського, Білозерського, Каховського, Каланчацького, Бериславського районів та м. Херсон.

В конкурсній програмі учасники представляли 2 твори: народну пісню або її авторську обробку, які виконували як із живим музичним супроводом так і акапела.

Урочисто відкрили пісенний конкурс солістка-вокалістка народної вокальної естрадної студії «Всі разом» Валерія Пукас (кер. Юрій Луканов) разом із зразковим хореографічним колективом «Каприз» (керівник Наталія Пушкова, Новомиколаївського СБК).

Наші земляки в своїх категоріях вибороли такі місця: народний ансамбль народної пісні «Радість» (кер. Любов Фабрикова) та народний вокальний ансамбль «Лебідка» (кер. Валентина Долгополова) Скадовскього РБК – ІІІ місця, народний мішаний вокальний квартет «Калини цвіт» (кер. Анатолій токарчук) Михайлівського СБК – отримали почесне І місце!

Гран-При конкурсу отримав арт-гурт «Кришталеві голоси» (кер. Ірина Север’янова) Білозерського району Чорнобаївського СБК.

Щорічний обласний конкурс «Пісенна веселка Херсонщини» на Скадовщині – справжній мистецький марафон єдності українських сердець.