Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область

Оголошення

Нагадуємо про підготовку енергетичної інфраструктури до грозового періоду

 

В Україні з приходом весни настає грозовий період і виникає потреба у захисті електричних мереж та обладнання. Підготовка до грозового сезону – один з найважливіших періодів роботи енергетиків. Своєчасне виконання необхідних організаційних і технічних заходів сприяє утриманню електрообладнання в робочому стані у період грози, підвищенню рівня надійності електропостачання споживачів та зниженню технологічних порушень в електричних мережах.

Держенергонагляд нагадує, що для своєчасної підготовки електростанцій, електромереж й електроустановок споживачів до безперебійної та надійної роботи у грозовий період 2021 року, організаціям, установам і підприємствам необхідно провести низку заходів, зокрема:

 • до початку грозового періоду потрібно здійснити перевірку пристроїв грозозахисту в електроустановках підприємств (організацій, установ тощо) та уточнити схеми їх розміщення;
 • виконати захист електроустановок підприємств (організацій, установ тощо) від грозових перенапруг відповідно до вимог Правил улаштування електроустановок, Технічної експлуатації електричних станцій та мереж. Правила, Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів та інших нормативних документів;
 • провести обстеження стану окремо стоячих блискавковідводів та встановлених на конструкціях підстанцій;
 • виконати ревізію та профілактичні випробування засобів грозозахисту в обсязі й у терміни, передбачені нормативними документами;
 • перевірити стан заземлювальних пристроїв та заземлювальних спусків розрядників, обмежувачів перенапруг і блискавковідводів;
 • провести перевірку стану повітряних ліній електропередачі;
 • виконати огляд і чистку трас повітряних ліній електропередачі від порослі та окремих дерев для запобігання перекриття під час грозових перенапруг;
 • перевірити габарити перетину високовольтних ліній електропередачі між собою, а також з лініями низької напруги і лініями зв’язку та привести їх відповідно до норм;
 • перевірити технічний стан всього електрогосподарства підприємства (організації, установи тощо). Виявлені дефекти електрообладнання негайно усунути;
 • перевірити та налагодити пристрої автоматичного повторного включення і автоматичного включення резерву, а також узгодити їх по часу спрацювання з релейним захистом. Уставки захисту погодити з власниками джерел електропостачання;
 • всі випадки пошкодження електрообладнання грозовими перенапругами або від прямих ударів блискавки повинні бути розслідувані власником електроустановок в добовий термін, а акти розслідування направлені місцевій енергопостачальній організації.

________________________________________________________________________________________________

У межах угоди про співпрацю продовжуємо роботу

щодо популяризації нашої служби серед молоді

 

     Така плідна взаємодія між Управлінням ДМС у Херсонській області та Одеським державним університетом внутрішніх справ протягом березня-травня дасть можливість майбутнім випускникам пройти практичну службу у державному органі.

УДМС України в Херсонській області має багаторічний досвід постійного заохочення студентства у проходженні практики та стажування молоді у стінах Управління, а також у районних підрозділах УДМС.

Тут хлопці та дівчата ознайомлюються із діяльністю міграційної служби та отримують такі важливі для себе практичні навички.

На сьогодні 14 студентів Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ уже проходять виробничу практику, подальші – у перспективі.

 

Управління ДМС у Херсонській області

______________________________________________________________________________________

 

Триває нагляд (контроль) за проходженням опалювального періоду

 

Держенергонагляд проводить постійний моніторинг за проходженням суб’єктами відносин у сфері теплопостачання опалювального періоду (ОП), дотриманням стану та режимів постачання теплової енергії, в першу чергу для соціально важливих споживачів. Також здійснюється моніторинг проблемних питань, що потребують невідкладного вирішення, в тому числі технологічних порушень (аварій, відмов) на енергетичних об’єктах у сфері теплопостачання.

Представників інспекції залучають до розслідування причин і наслідків аварій та відмов на теплових установках і мережах теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних й теплосервісних організацій, які призвели до порушення режимів теплопостачання споживачів соціальної сфери.

Для прикладу, представниками Управління Держенергонагляду у Кіровоградській області взято участь у роботі комісії з розслідування технологічного порушення, що сталося на об’єкті КП «Теплоенергетик».

З місця події: 26 лютого 2021 року о 06 год. 05 хв. сталось порушення на ділянці магістральної теплової мережі від котельні «ЮЗК» у тепловій камері № 7 (проспект Промисловий м. Кропивницький).

Відповідно до Акта розслідування від 09 березня 2021 року, технологічне порушення виникло у зв’язку з поривом стакана компенсатора діаметром 800 мм у тепловій камері № 7 трубопроводу по просп. Промисловому, 8.

Причинами виникнення аварії стали зношеність теплової мережі та корозія трубопроводу, що призвели до масового витоку теплоносія і неможливості подальшої роботи теплових мереж.

На момент аварії без теплопостачання залишились:

 • 298 житлових будинків;
 • 9 дитячих садків;
 • 7 лікарняних закладів;
 • 6 шкіл;
 • 4 учбових заклади.

Аварію було ліквідовано 27 лютого 2021 року о 00 год. 50 хв. Аварійний недовідпуск теплової енергії споживачам склав 278,5 Гкал.

За результатами роботи комісії розроблено заходи щодо недопущення подібних порушень у майбутньому, зокрема:

 • провести гідравлічні  випробування теплової мережі та ділянок теплових  мереж, що потребують капітального ремонту зношених трубопроводів;
 • виконати капітальний ремонт аварійної ділянки.

Також повідомляємо, що у період з 04 лютого по 03 березня 2021 року в Україні відбулося 273 випадки технологічних порушень, що призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населенню і соціально важливим споживачам. Такі порушення стались у містах: Київ – 186 порушень, Вінниця (36), Львів (33), Харків (9), Чернівці (4), Чернігів (2), Кропивницький (1), Енергодар (1) та Рівне (1).

Без опалення та/або гарячого водопостачання залишалися 3 504 житлових будинки, 172 заклади дошкільної освіти, 162 заклади освіти та 41 заклад охорони здоров’я. Всі випадки технологічних порушень було усунуто протягом доби та відновлено теплопостачання об’єктів.

1. Джерела теплової  енергії.

Через аварійні ремонтні роботи енергообладнання та теплопроводів у котельнях (ділянки трубопроводу теплової мережі на виході з котельні), з метою усунення витоку теплоносія, протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери (125 житлових будинків, 32 заклади освіти, 3 заклади дошкільної освіти (3 випадки у м. Вінниця). Причина – вичерпання ресурсу, незадовільне технічне обслуговування та порушення щільності.

2. Магістральні  теплові мережі.

Внаслідок корозійного пошкодження трубопроводів магістральних теплових мереж з причини вичерпання ресурсу, незадовільного технічного обслуговування та порушення щільності, протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери:

 • 298 житлових будинків,  9 закладів дошкільної освіти, 7 закладів охорони здоров’я та 6 закладів освіти (1 випадок у м. Кропивницький);
 • 244 житлових будинків,  11 закладів дошкільної освіти, 1 заклад охорони здоров’я та 1 заклад освіти (1 випадок у м. Енергодар Запорізької області);
 • 97 житлових будинків, 4 заклади дошкільної освіти та 4 заклади освіти (3 випадки у м. Харків).

3. Розподільчі  теплові мережі.

Через корозійне пошкодження трубопроводів розподільчих теплових мереж  (внаслідок незадовільного технічного обслуговування та порушення щільності), протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери:

 • 1 420 житлових будинків, 90 закладів дошкільної освіти, 62 заклади освіти та 19 закладів охорони здоров’я (186 випадків в адміністративних районах м. Києва);
 • 89 житлових будинків, 4 заклади дошкільної освіти та 4 заклади освіти   (3 випадки у м. Харків);
 • 25 житлових будинків, 2 заклади дошкільної освіти, 1 заклад освіти  (7 випадків у м. Вінниця).

Внаслідок зношення внутрішніх елементів запірної арматури на зворотному трубопроводі теплової мережі без опалення перебували споживачі соціальної сфери (8 житлових будинків у м. Рівне).

4. Припинення електропостачання  на джерела теплової енергії.

Внаслідок пошкодження електричних мереж протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери у наступних містах:

 • 885 житлових будинків, 41 заклад освіти, 31 заклад дошкільної освіти, 11 закладів охорони здоров’я (26 випадків у м. Вінниця);
 • 79 житлових будинків, 17 закладів освіти, 4 заклади дошкільної  освіти та 1 заклад охорони здоров’я (3 випадки у м. Харків);
 • 22 житлові будинки, 4 заклади освіти, 3 заклади дошкільної освіти, 2 заклади охорони здоров’я (11 випадків у м. Львів);
 • 8 житлових будинків (1 випадок у м. Чернівці).

Причина порушень – вплив сторонніх осіб та організацій.

5. Припинення електропостачання  на центральні теплові пункти.

Через пошкодження електричних мереж (причина – вплив сторонніх осіб і організацій) без опалення перебували споживачі соціальної сфери (6 житлових будинків (3 випадки у м. Львів).

Через аварійні ремонтно-відновлювальні роботи на розподільчих теплових мережах (на ділянці від центрального теплового пункту до теплових вводів споживачів), протягом доби без гарячого водопостачання перебували споживачі соціальної сфери (8 житлових будинків та 2 заклади дошкільної освіти (2 випадки у м. Чернігів). Причина порушення – вичерпання ресурсу та порушення щільності.

6. Припинення газопостачання  на джерела теплової енергії, в тому числі через виконання  робіт на газопроводі, ГРП та  інше.

Внаслідок проведення аварійних ремонтних робіт на газопроводі персоналом АТ «Львівгаз», протягом доби без опалення перебували 2 заклади освіти та 1 заклад дошкільної освіти (1 випадок у м. Самбір Львівської області). Причиною порушення став вплив сторонніх осіб та організацій.

Звертаємо увагу, що Держенергонагляд фіксує всі порушення теплопостачання і в межах своїх повноважень вживає заходів задля недопущення у майбутньому таких ситуацій та з метою забезпечення безаварійного проходження наступного опалювального періоду.​

 

____________________________________________________________________________________

 

«СТАН РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я В РАЙОНІ»

Епідемія туберкульозу в Україні / 24 Канал

     З 1 березня по 1 квітня в Україні проходить місячник боротьби з туберкульозом, а 24 березня, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі відзначається День боротьби з туберкульозом. Усі ці заходи покликані привернути увагу населення до того факту, що туберкульоз – епідемічно небезпечна хвороба, і згуртувати всіх нас у боротьбі з цим важким недугом.

– Як сьогодні виглядає захворюваність на туберкульоз у нашому районі? Загальна захворюваність на туберкульоз  в районі за звітний період зменьшилась на  28,7%. Вперше захворіло    19 чол. проти  27 чол. в 2019р., що на 100 тис. населення становить 41,4 випадків (в 2019р.- 58,1). Серед захворівших  1 дитина  в віці 2-х років, ( в 2019році три дитини в віці 4,5 та11років).. За професійною зайнятістю серед дорослих  78,9%  - це особи  непрацюючі  працездатного віку.  Середній вік захворівших 39 років ( від 2 до 79 ). 8 осіб виявлені по Скадовську ,3-с.Михайлівка,2- Андріївка,1-Труд, 1- по с. Таврія, 1 - с. Зелене,1-Благодатне та по одному в Красному і Лазурному. Два випадки смерті від туберкульозу через 2-а дні та через 5-ть днів від початку лікування  по смт. Лазурному  та Скадовську, що свідчить про вкрай несвоєчасне виявлення хворих, а по Новомиколаївській, Антонівський амбулаторіям,  Приморському  не було виявлено жодного випадку туберкульозу, що свідчить про недостатню профілактичну роботу.

Серед вперше захворівших на  туберкульоз  розпад легеневої тканини   виявлено у 7-и чоловік (36,8%),  в 2019р.-32% - у кожного третього  захворівшого має місце занедбана форма  туберкульозу , потребуюча більш тривалого лікування.

        Відсоток виявлених з профілактичною метою, серед дорослих, вкрай низький   і становить  27,8%  ,проти 29,2% у минулому році. . Дитина, виявлена з профілактичною метою  при обстеженні контактних  членів  родини , де  захворів дорослий  на туберкульоз.

 За направленням Центру зайнятості  виявлений один хворий, та дві особи по районному відділу поліції.

Серед вперше захворівших  мають місце хворі на позалегеневі форми: туберкульоз хребта, плеври та внутрішньо-грудних лімфатичних вузлів.

Серед хворих на легеневу форму туберкульозу  14 бактеріовиділювачів, -87.5% ,тобто мають відкриту, найбільш небезпечну для оточуючих, форму туберкульозу

 За направленням загально – лікувальної мережі осіб, які кашляють та виділяють  мокротиння,  обстежено 146 чол., і виявлено 5 бактеріовиділювачів , що становить 3.4 %. проти 5,3 % у 2019 році (при нормі не менше 5-ти %). Та молекулярно-генетичним методом виявлено 13 осіб із 133 обстежених, що становить 9,8%.

         Абсолютне число ВІЛ-інфікованих хворих серед вперше захворівших становить 4  особи, це 21,1% із загального числа захворівших дорослих.  У 3-х з них ВІЛ-інфекція виявлена одночасно з туберкульозом.

План флюорографічного обстеження серед запланованих виконаний на 59,1% проти 98,1% в 2019р., а осіб що не проходили обстеження більше 2-х років з  запланованих – 59,9%  (в 2019р на 98,1 %.) . Показник  знизився ,  не працює пересувний флюорограф і виявлення хворих цим методом дуже низьке(0,05% серед обстежених)

Туберкуліндіагностикою на первинній ланці охоплено 63,6  % дітей  із  числа запланованих ,( в 2019р. –91,7 %.)і виявлена одна дитина .

 Вакцинацією в пологовому відділенні  охоплено 96,5% немовлят ,які не мали протипоказань до вакцинації , у 2019 році -99,5% .

            Кількість хворих з активним туберкульозом ,потребуючих лікування, декілька зменшилась до 60 чоловік проти 77 чоловік в 2019 році .

.         Амбулаторне лікування приймали  43 чол., усі під контролем медичних працівників в тому числі 26 чоловік  методом відео-ДОТ. Протитуберкульозні препарати надходили в район не в повному обсязі  за рахунок централізованого постачання ,що вплинуло  на ефективність лікування хворих,  9 осіб вимушені за свої кошти купувати дороговартісний препарат.В четвертому кварталі поставки відновилися.

 Відриву від лікування не було зареєстровано.

        Вилікувано від туберкульозу  29 чол. (в 2019р. – 33 чол.)  Препарати на симптоматичну терапію для запобігання побічної дії протитуберкульозних препаратів не закуповувалися крім двох осіб узятих на супровід товариством Червоного Хреста за пректом PATH.

 

 6-ть осіб серед вперше виявлених мають  стійкість до протитуберкульозних препаратів – 31,6%, потребуючих безперервного більш тривалого(від12 до 20 місяців) лікування, у 2019 році таких хворих було 52.6% . На соціальній підтримці, для формування прихильності до лікування у хворих на  туберкульоз, товариством Червоного хреста  перебували  13-ть хворих .

  В районі 44 осередка  туберкульозної інфекції, 23 з них у сільській місцевості, 85 осіб знаходяться у родинному контакті з хворими, в тому числі 40 дітей до вісімнадцяти років. Захворівших серед контактних у вогнищах не має.

         Смертність від туберкульозу  збільшилась на 41,7% порівняно з 2019 роком. За звітний період померло 7 осіб крім того 2- від   СНІДу,  чотири  померлих від туберкульозу були ВІЛ-інфікованими. .У 2019 році - 5 осіб від туберкульозу і 3 від СНІД-у .Середній вік померлих  46 років.

Основні симптоми захворювання:

-кашель понад 2 тижні;підвищена втомлюваність та слабкість;зменшення маси тіла з невизначених причин;підвищення температури тіла(навіть до 37,1-37,2)задишка при незначному фізичному навантаженні;біль в грудній клітині.

Що робити, якщо ви помітили у себе чи у своїх близьких схожі симптоми ?

 

      Відповідь єдина - якомога швидше зверніться до лікаря! Не затягуйте час і не займайтеся самолікуванням. Чим раніше буде розпочате лікування, тим більше шансів на його успіх.

Пам’ятайте,  що на туберкульоз може захворіти кожний!

 

Як лікувати туберкульоз?

 

         Найголовніше, під час призначеного лікарем лікування, суворо дотримуватись всіх рекомендацій і в жодному разі не переривати розпочате лікування. Перерва в лікуванні сприяє виникненню стійких  невиліковних форм туберкульозу.

        Своєчасне виявлення туберкульозу, або ризику до захворювання у дітей - це постановка проб Манту.,а захист від захворювання- вакцинація в пологовому відділенні.

Хто може захворіти на туберкульоз?

       Може захворіти кожна людина, проте у декого ризик виникнення захворювання є більшим, а саме – це особи, що контактують з хворим, ВІЛ – інфіковані, особи, що страждають на алкоголізм, палять, вживають наркотики, особи з послабленим імунітетом внаслідок неправильного харчування, поганих умов життя, або хронічних хвороб, діти, літні люди, перехворівші на Ковід-19  Туберкульоз не розрізняє соціального статусу та однаково небезпечний для всіх.

Боротьба з цим захворюванням-проблема не одного десятиліття. По –перше,туберкульоз-це інфекційне захворювання, лікувати яке слід тривалий час,а по-друге-поширення захворювання є проблемою медичною лише приблизно на 10%,решта складової- соціальна. Складність полягає в тому,що існує пряма залежність рівня розповсюдження туберкульозу в країні від її соціально-економічного розвитку. Щогодини в Україні від цієї недуги помирає одна людина,а заражаються четверо.

Оголошення 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом є визнанням необхідності боротися проти цієї недуги глобально і усе залежатиме від систематичної уваги до цієї проблеми з боку держави.

   Головна мета місячника полягає в тому, щоб змінити на краще ставлення громадян України до власного здоров’я. Для того, щоб людина могла піклуватися про своє здоров'я і здоров'я інших, необхідно формувати у неї мотивацію до здорового способу життя.

 

___________________________________________________________________________________    

    НА ХЕРСОНЩИНІ ШУКАЮТЬ ВОЛОНТЕРІВ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Система надання безоплатної правової допомоги (БПД) запускає проєкт «Волонтер БПД» та запрошує до співпраці активістів, що бажають розвиватися та допомагати жителям свого регіону дізнаватися більше про їхні права.

Переваги участі у проєкті «Волонтер БПД»

Як зазначають організатори, учасники проєкту отримають:

- унікальний досвід співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги;

- можливість покращити власний рівень правових знань, пройти безкоштовне навчання (тренінги, курси, семінари тощо як у сфері волонтерської діяльності, так і в правовій сфері);

- шанс розширити ділові контакти, покращити навички комунікації.

Чим займатиметься волонтер БПД

Завдання волонтерів визначатимуться з урахуванням їхніх побажань, досвіду роботи, освіти, ділових якостей тощо. Зокрема це може бути:

 • допомога центру з надання БВПД у забезпеченні доступу людей до безоплатної правової допомоги;
 • проведення правопросвітницької роботи серед населення;
 • організація надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги;
 • інші завдання для реалізації повноважень у сфері захисту прав людини.

Хто може стати волонтером БПД

Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, є дієздатними та добровільно виявили бажання надавати допомогу, підтримують і розділяють місію, бачення та цінності системи БПД.

Молодь віком від 14 до 18 років може долучитися до проєкту за згодою законних представників (батьків, опікунів тощо).

Скільки часу займатиме волонтерська діяльність

Організатори проєкту очікують, що волонтери витрачатимуть на волонтерську діяльність 1–3 години на тиждень або не менше 4-х годин на місяць.

Як стати волонтером БПД

 1. Заповнити анкету: https://cutt.ly/hlq3RxH;
 2. Пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності» та отримати електронний сертифікат: http://academy.legalaid.gov.ua;
 3. Пройти співбесіду з представником центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД).

Якщо співбесіда пройде успішно, центр з надання БВПД укладе з волонтером письмовий договір та видасть посвідчення волонтера.

Детальніше про проєкт «Волонтер БПД» можна дізнатися:

Голопристанський місцевий центр

з надання безоплатної вторинної правової допомоги           

____________________________________________________________________________

Громадяни у лютому оформили більше паспортних документів

 

Міграційною службою Херсонщини оформлено впродовж лютого 2021 року понад 6 тисяч біометричних паспортних документів.

А саме, паспортів громадянина України у формі ID-картки оформлено – 3 270, видано – 3 003.

Паспортів громадянина України для виїзду за кордон оформлено – 2 804, видано – 2 677.

Управління ДМС у Херсонській області

 

____________________________________________________________________________

 

Графік роботи Міграційної служби у Херсонській області

Вітаємо із Міжнародним жіночим днем – 8 березня!

Звертаємо увагу відвідувачів, що в Управлінні Державної міграційної служби України в Херсонській області вихідними будуть 6, 7 та 8 березня 2021 року, а в територіальних підрозділах – 7, 8 та 9 березня 2021 року.

Будь ласка, плануйте відвідини державного органу, враховуючи графік роботи на святкові дні.

Управління ДМС у Херсонській області

______________________________________________________________________________

 

Робоча зустріч міграційників та освітян Херсонщини

 

Завідувач Великоолександрівського РС УДМС Вікторія Семержій та директор Калинівської спеціальної школи Херсонської обласної ради Руслана Шешеня провели спільну зустріч з приводу оформлення паспортів громадянина України вперше при досягненні особою 14-річного віку. На цій зустрічі обговорено усі аспекти щодо оформлення ID-картки вперше учнями Калинівської спеціальної школи. Заклад середньої освіти забезпечує здобуття першого та другого рівня повної загальної середньої освіти особам з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку.

Діяльність цієї школи сприяє засвоєнню громадянської етики та моралі учнями, розвитку міжособистісного спілкування. Головна його мета – створення умов для здобуття середньої освіти. А наше головне завдання – реалізація прав цих учнів через отримання паспортного документа.

Так, троє вихованців Калинівської спеціальної школи віком від 15 до 17 років уже здійснили оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки. Підрозділ і надалі сприятиме в оформлені паспортних документів, зокрема вихованцям зазначеної школи.

На тлі вступної кампанії із попередньою реєстрацією на ЗНО у 2021 році запрошуємо до підрозділів міграційної служби у Херсонській області для своєчасного та якісного оформлення ID-карток вперше. Знайомтесь з інформацією на наших інтернет-ресурсах за посиланням https://dmsu.gov.ua/services.html

Нагадаємо, що на період дії карантину Ви можете звернутися для оформлення такої послуги до будь-якого підрозділу за місцем перебування. Бережіть своє здоров’я та здоров’я оточуючих, дотримуйтеся рекомендацій МОЗ.

Управління ДМС у Херсонській області

     

 

 

__________________________________________________________________________

 

     Роман Боднар прозвітував про роботу Держенергонагляду за 2020 рік

 

Сьогодні, 24 лютого 2021 року, т.в.о. Голови Держенергонагляду Роман Боднар доповів про результати роботи інспекції за 2020 рік.

У вступному слові очільник відомства повідомив, що Держенергонагляд у минулому році реалізовував державну політику в сфері нагляду (контролю) у галузях електроенергетики й теплопостачання та здійснював заходи, які передбачено Положенням про Державну інспекцію енергетичного нагляду України, та які було визначено дорученнями Кабінету Міністрів України і Міністерства енергетики України.

«Для Держенергонагляду 2020 рік став точкою опори для забезпечення належної діяльності відомства і за попередній рік нам вдалось зробити чимало роботи. Зокрема, розробити низку нормативно-правових актів (серед яких є критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, та уніфікована форма акта), які дають можливість розпочати планову та позапланову діяльність інспекції. Крім того, розпочато підготовку змін до законодавства та зроблено інші кроки, які сприятимуть отриманню споживачами якісного, надійного і безперебійного електро- та теплопостачання», – зазначив Роман Боднар.

Під час публічного звіту т.в.о. Голови дав всебічну оцінку кожному із напрямів діяльності та наголосив на посиленні кадрового потенціалу і поглибленні співпраці Держенергонагляду з Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади, обласними державними адміністраціями в частині забезпечення споживачів належним рівнем електричної та теплової енергії. Незважаючи на карантинні обмеження, за словами Романа Боднара, Держенергонагляд на належному рівні виконував поставлені перед ним завдання, а це понад 10 000 основних заходів.

Наприкінці заходу Роман Боднар окреслив плани на 2021 рік. Зокрема, він зазначив, що Держенергонагляд буде спрямовувати зусилля на:

- підвищення ефективності основної діяльності відомства – проведення планових і позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у галузях електроенергетики та теплопостачання;

-  продовження становлення Держенергонагляду як центрального органу виконавчої влади;

-  здійснення необхідних заходів задля налагодження міжнародного співробітництва з наглядовими органами Європейського Союзу у галузях електроенергетики та теплопостачання;

-  забезпечення прозорості й відкритості в інформаційній діяльності та посилення цифровізації Держенергонагляду.

«Хочу запевнити, що ми не зупинимось на досягнутому, а спрямуємо наші зусилля на подальшу поглиблену взаємодію з ліцензіатами систем постачання і розподілу електроенергії та теплопостачальними організаціями задля забезпечення надійного функціонування об’єднаної енергетичної системи України», – наголосив очільник відомства.

Детальніше ознайомитись зі звітом Держенергонагляду за 2020 рік можна за посиланням.

_________________________________________________________________________________

Шановні відвідувачі УДМС України в Херсонській області!

Звертаємо увагу, що у Вас є можливість отримати консультацію керівництва Управління ДМС у Херсонській області за напрямами службової діяльності щодо надання адміністративних послуг або висловити побажання до роботи підпорядкованих підрозділів УДМС.

26 лютого з 10:00 до 12:00 години за номером телефону: (0552) 35-40-45 особистий прийом дзвінків проводитиме начальник Управління – Оксана Яковенко.

Є запитання? – телефонуйте!

Такі «гарячі лінії» з очільниками Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області відбуваються кожного місяця, тому слідкуйте за їх анонсами.

___________________________________________________________________________________________

УВАГА !!!

Випускникам 2021 року,  які проживають на тимчасово
окупованих територіях України про умови та порядок вступу до освітніх
закладів, що розміщенні на підконтрольних Україною територіях.


Вступ 2021 дл я абітурієнтів зі Сходу України» (40
https://drive.google.com/file/d/1jv5zdmcuDMnrmOauYcmWJr32s5aQZgdx/vi
ew?usp=sharing

Вступ 2021 "Успішна історія Андрія з Донецька» (40
https://drive.google.com/file/d/13IFhMLeimr5Ue6PBcUV4w8XZ5dtbsOEQ/vi
ew?usp=sharing

Вступ 2021 "Усп ішна історія Карини з Луганська» (40
https://drive.google.com/file/d/1DmocZvxEteJ8SYS
lV ypfetbdiSglFq/view
?usp=sharin

 

__________________________________________________________________

Заручники бездіяльності власників електричних мереж

В Україні існує значна кількість споживачів електричної енергії, які є власниками електричних мереж, через які здійснюється електропостачання інших споживачів. При цьому, електрична мережа – це сукупність енергетичних установок (підстанцій, розподільних установок та ліній електропередачі, які їх з'єднують) для передачі та розподілу електричної енергії. Відсутність обслуговування та контролю за функціонуванням такої інфраструктури незмінно викликає проблеми якості, безпечності та безперебійності електропостачання споживачів, так званих субспоживачів, які, по суті, стали заручниками бездіяльності власників електричних мереж. Наразі, такі споживачі, що здійснюють розподіл електричної енергії іншим, формують своєрідну особливу групу непобутових споживачів.

Для прикладу, у м. Бориспіль й багатьох селах Бориспільського району Київської області дуже багато підстанцій, збудованих різними підприємствами чи навіть мешканцями в складчину. Так, за інформацією Бориспільського районного підрозділу (далі – РП) оператора системи розподілу (далі – ОСР), майже половина підстанцій у районі та районному центрі не є власністю РП.

Загалом, кількість трансформаторних підстанцій ТП 6-10/0,4 кВ у Київській області, які знаходяться у власності споживачів електричної енергії, становить 10 568 штук, а у ОСР – 10 933 штук. Крім того, ПС 35-110 кВ, які знаходяться у власності споживачів, складають 30% від загальної кількості в області. Це суттєво впливає на якість та безперебійність електропостачання, оскільки такі абонентські об’єкти та мережі у більшості випадків ніхто не обслуговує. І така тенденція спостерігається у всіх регіонах України. Вочевидь, що забезпечення надійного та якісного електропостачання споживачів вирішити лише за рахунок впливу на ОСР неможливо.

За підсумками 2020 року у кожному третьому зверненні (480 із 1 568), що надійшли до Держенергонагляду, порушувалось питання незадовільної якості надання послуг з електро- та теплопостачання. Зрозумілим є й те, що споживачі таким чином шукають можливості у законний спосіб вплинути на ситуацію, шукають у Держенергонагляді захисника їх конституційних прав. Але Держенергонагляд обмежений у своїх діях щодо нагляду (контролю) за технічним станом енергетичної інфраструктури споживачів. Оскільки, відповідно до абзацу 2 статті 9 Закону України «Про ринок електричної енергії», державний енергетичний нагляд в електроенергетиці не поширюється на споживачів у частині технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання тощо.

Стаття 48 Конституції України надає кожному громадянину право на достатній життєвий рівень для себе і своєї родини, й якісне електропостачання безумовно належить до основних умов забезпечення такого рівня. З огляду на це, держава повинна сприяти розв’язанню проблемних питань електропостачання користувачів, електроустановки якого приєднані до технологічних електричних мереж основного споживача.

Уряд вніс зміни до Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 341, розширивши його й на електричну енергію.

На сьогодні, взаємовідносини між субспоживачем та основним споживачем регламентуються Правилами роздрібного ринку електричної енергії (далі – Правила), затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року № 312.

Так, відповідно до абзацу 2 пункту 1.2.3 глави 1.2 розділу I Правил, ОСР забезпечує розподіл електричної енергії власними мережами і технологічними електромережами інших власників, які не виконують функції ОСР, шляхом укладення з цими власниками договорів про спільне використання технологічних електричних мереж на основі типового договору. У разі наявності у цього власника мереж субспоживача, між ОСР та власником мереж укладається договір про спільне використання технологічних електричних мереж (абзац 3 пункту 2.1.4 глави 2.1 розділу II Правил). При цьому межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності між споживачем (субспоживачем) і ОСР (основним споживачем) за технічний стан та обслуговування суміжних електроустановок фіксуються в акті розмежування балансової належності електроустановок і експлуатаційної відповідальності сторін (пункт 2.2.1 Правил).

Відповідальність за неналежну організацію експлуатації та обслуговування електроустановок несуть керівники суб’єктів господарювання, у власності та/або користуванні яких перебувають ці об’єкти (пункт 1.14 частини IV Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів). Проте, відсутність належного контролю за технічним станом електричної інфраструктури споживачів, через електричні мережі яких здійснюється електропостачання інших споживачів, призводить до постачання електричної енергії неналежної якості або припинення електропостачання як такого.

Розв’язання такої проблеми можливе декількома шляхами, які потребують внесення змін до чинного законодавства та нормативно-правових актів. Один з таких шляхів – підсилення адміністративної відповідальності власників електричних мереж (основних споживачів), за допомогою яких здійснюється електропостачання кінцевих споживачів (субспоживачів), внесенням змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Наразі, стаття 95-1 цього Кодексу передбачає максимальне покарання до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (11 350 грн) за порушення вимог нормативно-правових актів та нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж.

Також можна законодавчо прирівняти електричні мережі споживачів, через які здійснюється електропостачання субспоживачам, до операторів системи розподілу особливого типу із обов’язковим ліцензуванням їх діяльності. Це автоматично включить ці мережі до таких, які підлягають державному контролю (нагляду) у сфері електроенергетики. Вочевидь, що такий шлях веде в нікуди, оскільки необхідно враховувати кількість таких споживачів та різних ситуацій формування малих систем розподілу.

Інший можливий шлях – це розширення повноважень Державної інспекції енергетичного нагляду України. Зокрема, відомство могло б здійснювати нагляд (контроль) за дотриманням вимог нормативно-технічної документації у галузі електроенергетики та за технічним станом мереж споживачів електричної енергії, від яких залежить електропостачання субспоживачів. Ще один варіант вирішення проблеми можливий внесенням змін до чинного законодавства шляхом створення підконтрольної нагляду (контролю) особливої групи непобутових споживачів.

У будь-якому разі, пріоритетність та турбота про споживача електричної енергії має стати рушійною силою у здійсненні внесення змін до законодавства для забезпечення надійного, безпечного та якісного енергопостачання.​​

 

______________________________________________________________________________________

Щодо перевірки технічного стану та організації експлуатації

теплової генерації

У одній із програм провідного телеканалу України Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус зазначив, що технічний стан теплової генерації країни такий, що в періоди пікових навантажень не всі блоки можуть справно працювати. Тому зараз (станом на 09.02.2021) 10 блоків ТЕС знаходяться в аварійному ремонті. На думку Голови Комітету, взимку повинні працювати 12 атомних блоків, тоді як зараз 10 блоків АЕС у роботі, 5 блоків знаходяться в плановому ремонті.

«Я допускаю, що була проінвестована недостатня сума грошей у модернізацію та ремонти, але для цього є технічні органи, зокрема Держенергонагляд, які мають перевірити причини зупинки блоків чи навіть цілої електростанції», – додав Голова Комітету.

Держенергонагляд у межах законодавства та за відповідним дорученням Кабінету Міністрів України готовий долучитися до відповідних перевірок. Перевірки можуть бути реалізовані інспекцією шляхом проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у галузі електроенергетики. Держенергонагляд здійснює такі заходи відповідно до законів України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про ринок електричної енергії», а також згідно з Положенням про Державну інспекцію енергетичного нагляду України.

Зі свого боку інформуємо, що Держенергонагляд є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузях електроенергетики та бере участь у роботі комісій з розслідування технологічних порушень (відмов).

У період з 01 січня по 09 лютого 2021 року на енергоблоках ТЕС ГК (генеруючі компанії), за оперативною інформацією, відбулось 92 аварійні зупини енергоблоків – технологічні порушення (із них розслідувано та складено 75 актів технологічних порушень, розслідування інших технологічних порушень триває).

Так, за участю представників Держенергонагляду у вищезазначений період проведено розслідування 12 технологічних порушень на таких об’єктах генеруючих компаній:

-Запорізька ТЕС, Криворізька ТЕС, Придніпровська ТЕС ДТЕК «Дніпроенерго» (загалом 7 технологічних порушень); 

-Зміївська ТЕС ПАТ «Центренерго» – 4 (технологічних порушень);

-Слов’янська ТЕС ПАТ «Донбасенерго» – 1 (технологічне порушення).

За результатами розслідувань 75 технологічних порушень на енергоблоках ТЕС ГК визначено організаційні причини виникнення цих порушень. Найбільша кількість відмов сталася через помилкові дії керівного персоналу (24 відмови), також значну частину відмов склали дефект ремонту та помилкові дії ремонтного персоналу (21 відмова), вина персоналу служб, лабораторій, цехів, відділів (17 відмов), вплив сторонніх осіб і організацій (7 відмов) та 6 інших відмов (дефекти).​

 

__________________________________________________________________

Кримське питання

16 лютого, у зв’язку із початком реалізації процесу деокупації ТОТ Крим, що запланований на 2021 рік та ініційований Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, низкою громадських організацій, які займаються «кримською проблематикою» та допомогою внутрішньо переміщеним особам, за підтримки Представництва Президента України в АР Крим проведено робочу нараду, на якій був присутній представник Управління Державної міграційної служби України – заступник начальника Управління – начальник відділу з питань громадянства, паспортизації, реєстрації та еміграції Іванов Дмитро Васильович.

На цій нараді було зосереджено увагу на питаннях щодо перетину адміністративної межі, пов’язаних з цим проблемних питань, отримання адміністративних послуг, інших актуальних для мешканців тимчасово окупованих територій моментів. Всі учасники надання адміністративних послуг орієнтовані на професійне обслуговування, проблемні моменти тримаються на контролі та постійно удосконалюються. Розраховуємо на тісну взаємодію і надалі та чекаємо на зворотній зв’язок від громадян.

Довідково:* кількість наданих УДМС у Херсонській області мешканцям ТОТ Крим за часи окупації адміністративних послуг – 212972 за напрямами діяльності міграційного законодавства.

_______________________________________________________________________________________________________

Взаємодія між органом реєстрації та відомчою

інформаційною системою Державної міграційної служби

12 лютого 2021 року, відбулася робоча зустріч керівництва УДМС України в Херсонській області та найбільшого органу реєстрації Херсонщини, під час якої обговорено зміни в законодавстві щодо реєстрації місця проживання та про організацію спільної роботи в Реєстрі ТГ ДМС.

Очільницею УДМС Оксаною Яковенко, начальником відділу реєстрації місця проживання фізичних осіб Херсонської міської ради Світланою Беседіною, начальником відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС Іриною Гудим визначено важливість прийняття спільних кроків з питань реалізації програми Міністерства цифрової трансформації України «Країна в смартфоні».

З метою забезпечення з 1 квітня 2021 року електронної інформаційної взаємодії між органом реєстрації та відомчою інформаційною системою Державної міграційної служби з питань реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, представниками УДМС та відділу реєстрації міської ради обговорено можливі шляхи обміну наявної інформації міста Херсона.

Тож слідкуйте за анонсами нових послуг та сміливо користуйтеся сучасними сервісами.

Управління ДМС у Херсонській області

_______________________________________________________________________________________________________

У регіонах здійснено планові (позапланові)

заходи державного нагляду (контролю)

 

Представники Держенергонагляду здійснюють планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у галузі електроенергетики та у сфері теплопостачання.

Такі дії передбачено Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Законом України «Про ринок електричної енергії», Законом України «Про теплопостачання», Положенням про Державну інспекцію енергетичного нагляду України та Річним планом здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної інспекції енергетичного нагляду України на 2021 рік.

Так, у січні 2021 року представниками територіальних органів Держенергонагляду було проведено 3 планових обстеження суб’єктів господарювання високого ступеню ризику.

У період з 18 по 29 січня 2021 року інспекторами Управління Держенергонагляду у Кіровоградській області було проведено плановий захід виробника електричної енергії ПрАТ «Кропивницький олійноекстракційний завод» щодо виробництва електричної енергії та технічної експлуатації енергетичного обладнання.

За результатами обстеження виявлено 21 порушення вимог чинного законодавства у галузі електроенергетики. Складено відповідний акт та видано припис на усунення виявлених зауважень.

Крім того, у період з 12 по 25 січня 2021 року Управлінням Держенергонагляду у Київській області проведено планове обстеження КП Володарської селищної ради «Володарка» (суб’єкт господарювання високого ступеню ризику, що провадить господарську діяльність з виробництва та/або транспортування та/або постачання теплової енергії). За результатами проведеного заходу виявлено 22 порушення вимог Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, на усунення яких видано 1 припис.

Також у період з 15 по 28 січня 2021 року працівниками Управління Держенергонагляду у Волинській області проведено планове обстеження ДКП «Луцьктепло». Під час заходу було оглянуто 15 котелень, 18 центральних теплових пунктів, 2 індивідуальних теплових пункти та теплові мережі. У результаті заходу виявлено 113 зауважень, на усунення яких видано припис.

Водночас у січні 2021 року представниками територіальних органів Держенергонагляду здійснено 27 позапланових заходів у 11 операторів систем розподілу (ОСР) електричної енергії. У ході проведення заходів було виявлено 252 порушення вимог нормативно-правових актів, норм та правил у галузі електроенергетики та видано 24 приписи на їх усунення.

Для прикладу, у період з 16 по 29 січня 2021 року працівниками Управління Держенергонагляду у Львівській області проведено 6 позапланових заходів з державного нагляду (контролю) на підставі звернень фізичних осіб про порушення їх законних прав з боку ОСР ПрАТ «Львівобленерго».

З виїздом на місця, інспекторами Управління проведено перевірку технічного стану електромереж, якими здійснюється електропостачання до помешкань заявників. У результаті виявлено низку порушень вимог нормативних документів у галузі електроенергетики щодо утримання в належному стані та організації експлуатації електромереж, які можуть впливати на надійність постачання електричної енергії споживачам. Зокрема, типовими недоліками є:

 • пошкодження трансформатора струму;
 • наближення на недопустиму відстань гілок дерев до проводів;
 • загнивання дерев’яних стійок опор;
 • з’єднання проводів скруткою;
 • оголення арматури стійки;
 • невчасне проведення капітального ремонту трансформаторних підстанцій тощо.

Задля усунення виявлених порушень представниками Управління видано ОСР 6 приписів.

Представниками Управління Держенергонагляду у Донецькій області опрацьовано звернення жителя м. Маріуполь щодо припинення електропостачання до житлового будинку заявника. За результатами перевірки було встановлено, що перерва в електропостачанні 31 грудня 2020 року з 11 год. 50 хв. по 15 год. 55 хв (04 год. 05 хв.) виникла з причини пошкодження (відгорання) шини 0,4 кВ між силовим трансформатором Т-2 та 2 секцією шин 0,4 кВ у ТП-153. Аварійне відключення призвело до припинення електропостачання споживачам, які живляться від фази «А» 1 та 2 секції шин 0,4 кВ ТП-153. Після огляду обладнання та аналізу наданих технічних документів встановлено, що організація експлуатації ТП-153 не відповідає вимогам нормативних документів.

Під час проведення позапланового заходу, фахівцями Управління виявлено порушення нормативно-технічної документації (НТД), а саме:

 • низький рівень оливи у розширнику силового трансформатора Т-2
  ТП-153;
 • перегрів контактних з’єднань 0,4 кВ силового трансформатора Т-2
  ТП-153;
 • оплавлення ізоляції на кабельних вставках 0,4 кВ між силовим трансформатором Т-2 та 2 секцією шин 0,4 кВ РУ-0,4 кВ ТП-153;
 • пошкоджено двері камери 6 кВ у РУ-6 кВ ТП-153 приєднання «ТП-152»;
 • рубильник 0,4 кВ приєднання «вул. Кронштадтська, 13» РУ-0,4 кВ
  ТП-153 потребує проведення технічного обслуговування (має місце перегрівання болтових з’єднань, контактні з’єднання покрито іржею);
 • не дотримано терміни виконання випробування електроустаткування РУ-6 кВ і РУ-0,4 кВ ТП-153, а також силових кабельних ліній 6 кВ та 0,4 кВ від ТП-153;
 • відсутнє освітлення у камері силового трансформатора Т-2 ТП-153;
 • з’єднання нульового проводу КЛ 0,4 кВ приєднання «вул. Кронштадтська, 13» з нульовою шиною 0,4 кВ РУ-0,4 кВ ТП-153 виконано без кабельного наконечника тощо.

У результаті проведення позапланового заходу, АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» видано припис щодо усунення виявлених порушень.

Управлінням Держенергонагляду у Запорізькій області у період з 27 по 29 січня 2021 року проведено 2 позапланових заходи на підставі заяв мешканки м. Запоріжжя та жителя м. Бердянськ щодо невідповідності державним стандартам параметрів якості електричної енергії за адресами проживання заявників. Представниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» у присутності інспектора Управління та громадян виконано виміри показників напруги в точках розподілу електричних мереж у житлових будинках громадян.

За результатами вимірів встановлено, що параметри якості електричної енергії не відповідають вимогам державного стандарту ДСТУ EN – 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення» (зниження напруги до 182 В та 158 В відповідно).

У підсумку складено акти та видано приписи ПАТ «Запоріжжяобленерго», в яких зазначено, що необхідно:

 • забезпечити персонал ОСР приладами вимірювальної техніки, що відповідають вимогам нормативних документів;
 • розробити та вжити необхідні заходи з приведення параметрів якості електричної енергії в точках приєднання споживачів по вул. Морфлотська у м. Запоріжжя та по вул. Жасмінна у м. Бердянськ до відповідних параметрів, визначених ДСТУ EN – 50160:2014.

Інспекторами Управління Держенергонагляду у Черкаській області також було здійснено позаплановий захід з державного нагляду (контролю). Так, спільно з представниками ПАТ «Черкасиобленерго» з виїздом на місце проведено розгляд колективного звернення жителів с. Мельники Чигиринського району щодо постачання електричної енергії від ТП-10/04 кВ № 169, параметри якості якої не відповідають вимогам державного стандарту. У результаті замірів показників якості електричної енергії було встановлено, що напруга не відповідає вимогам ДСТУ EN – 50160:2014.

Крім того, здійснено перевірку технічного стану ТП-169 та ПЛ-0,4 кВ Л-1, Л-2 і Л-3, від яких здійснюється електропостачання домоволодінь заявників, і виявлено порушення вимог нормативних документів у галузі електроенергетики (наявність гілок дерев, які мають прямий контакт з проводами ПЛ).

Заявників повідомлено, що відповідно до Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання (далі – Порядок), ОСР має забезпечити загальні стандарти якості надання послуг з електропостачання. Також заявників поінформовано, що згідно з пунктом 2.4 глави 2 Порядку, у разі недотримання гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання, ОСР надає споживачу компенсацію у розмірах, наведених у додатку 1 до Порядку (за вирахуванням необхідних сум податків, якщо такі застосовуються), та відповідно до процедур, визначених главою 6 Порядку.

За результатами складено акт та видано припис керівництву ПАТ «Черкасиобленерго» щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення позапланового заходу, зокрема:

 • відстань від проводів у прогонах між стійками № 4-1/1, 5-6, 21-22 Л-1, № 3-4, 4-5, 5-6, 7-8, 8-9, 13-14, 14-1/4, 19-20, 20-21, 21-22, 22-23, 23-24, 25-26 Л-2, № 3-4, 9-10, 12-13, 14-15, 15-15а, 2/3-2/4 Л-3 ПЛ-0,4 кВ від ТП-169 (у с. Мельники Чигиринського району), під час їх найбільшого відхилення до гілок дерев по горизонталі, привести до вимог НТД;
 • розробити та виконати технічні заходи щодо приведення параметрів якості електричної енергії, що постачається ПЛ-0,4 кВ від ТП-169 у с. Мельники Чигиринського району відповідно до вимог державного стандарту.

Управлінням Держенергонагляду у Житомирській області розглянуто звернення громадянина, що мешкає на вул. Сонячна у м. Новоград-Волинський щодо параметрів якості електричної енергії, які не відповідають вимогам державного стандарту.

Для всебічного розгляду звернення, Управлінням проведено позаплановий захід з державного нагляду (контролю) на енергетичних установках АТ «Житомиробленерго». За результатами здійсненої перевірки, що відбулась за участю представників Новоград-Волинського РЕМ АТ «Житомиробленерго», проведено вимірювання значень напруги (на вводі до розподільчих пристроїв будинку, напруга відповідала державному стандарту ДСТУ ЕN – 50160:2014) та проведено огляд електроустановок, від яких здійснюється розподіл електричної енергії до житлового будинку. У підсумку – виявлено низку порушень вимог нормативних документів щодо технічного стану електричних мереж. Складено акт і видано керівництву ОСР припис щодо розроблення відповідних заходів та усунення недоліків.

Основні порушення НТД, виявлені під час здійснення позапланової перевірки:

 • не очищено від порослі дерев та кущів охоронну зону ЗТП-35;
 • відстань від гілок дерев до проводів ПЛ-0,4 кВ від ЗТП-35 «2-й пров. Східний» менша допустимої у прогонах між опорами № 4-11, 7-8, 11-11А, 11-14, 15-17;
 • не влаштовано заземлювальні пристрої, призначені для захисту від грозових перенапруг і повторного заземлення PEN (PE) провідника, на ПЛ-0,4 кВ Л-«2-ий пров. Східний» від ЗТП-35;
 • не проведено профілактичні випробування силового трансформатора у ЗТП-35 та інші.

Крім того, Управлінням опрацьовано колективне звернення мешканців будинків по вул. Молодіжна, що в смт Нова Борова Хорошівського району, щодо параметрів якості електричної енергії, які не відповідають вимогам державного стандарту.

Для розгляду питань, порушених у зверненні, Управлінням, відповідно до розділу ХІІІ Кодексу систем розподілу, ініційовано проведення ОСР моніторингу та вимірювання параметрів якості електричної енергії в точці розподілу. За результатами встановлено, що напруга на вводі до розподільчих пристроїв будинків становила при вимкненому навантаженні U = 191-197 В, а при ввімкненому навантаженні – U = 185-189 В. Факт постачання неякісної електричної енергії підтверджено та визнано ОСР.

В результаті, Управлінням ініційовано проведення позапланового заходу з державного нагляду (контролю) на енергетичних установках АТ «Житомиробленерго». У підсумку було виявлено низку порушень вимог НТД щодо технічного стану електричних мереж. Складено акт і видано керівництву ОСР припис щодо розроблення відповідних заходів та усунення, зокрема:

 • виконати заземлення корпусу силового трансформатора КТП-61 в смт Нова Борова;
 • виконати з’єднання неізольованих проводів у прогоні між опорами № 8-9 ПЛ-0,4 кВ Л-4 від КТП-61 за допомогою з’єднувальних затискачів;
 • влаштувати на ПЛ-0,4кВ Л-4 від КТП-61 заземлювальні пристрої, призначені для захисту від грозових перенапруг і повторного заземлення PEN (PE) провідника;
 • провести профілактичні випробування силового трансформатора КТП-61;
 • привести параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів по вул. Молодіжна у відповідність параметрам, визначеним держстандартом.

Управлінням Держенергонагляду у Тернопільській області у період з 19 січня по 01 лютого 2021 року проведено плановий захід з обстеження ОСР ВАТ «Тернопільобленерго». У ході здійснення контролю виявлено 262 порушення вимог нормативних документів та складено акт. Найбільш характерні порушення, виявлені за результатами проведеного заходу такі:

 • не забезпечено комплектацію робочих місць кваліфікованим персоналом (у наявності 2 156 працівників з необхідних 2 325);
 • знижений рівень трансформаторної оливи у розширювальному баку силового трансформатора на ПС 110/35/10 кВ та ТП 10/0,4 кВ;
 • не замінено індикаторний силікагель у повітроосушниках ТС-110 кВ на ПС-110/35/10 кВ;
 • потребують заміни аварійні опори ПЛ-10 та 0,4 кВ;
 • не проведено чистку трас ПЛ 110-35-10-0,4 кВ від порослі та дерев;
 • використовуються нестандартні запобіжники на фазах «А», «В», «С» у РУ-10 кВ ТП-10/0,4 кВ.

Керівництву ОСР видано припис щодо розроблення відповідних заходів та усунення недоліків.

Виконання вимог усіх приписів взято Управліннями Держенергонагляду на контроль.

Водночас зазначаємо, що невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб’єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Нагадаємо, Держенергонагляд продовжує вживати заходи щодо вирішення питань фізичних осіб, які звернулися до відомства, та забезпечення споживачів якісним, безпечним і безперебійним електро- й теплопостачанням.​

 

 

__________________________________________________________________________________________

У регіонах триває нагляд (контроль) за проходженням

опалювального періоду

 

З метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання, Держенергонагляд проводить постійний моніторинг стану проходження опалювального періоду 2020-2021 років (далі – ОП) суб’єктами відносин у сфері теплопостачання. Зокрема, здійснюється моніторинг проблемних питань, що потребують невідкладного вирішення, в тому числі технологічних порушень (аварій, відмов) на енергетичних об’єктах у сфері теплопостачання. Це передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 916-р «Про затвердження плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження».

Представників Держенергонагляду залучають до розслідування причин і наслідків аварій та відмов на теплових установках і мережах теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних й теплосервісних організацій, які призвели до порушення режимів теплопостачання споживачів соціальної сфери.

Так, у період з 05 січня по 03 лютого 2021 року в Україні відбулося 210 випадків технологічних порушень, що призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населенню і соціально важливим споживачам. Такі порушення стались у містах: Київ – 78 порушень, Вінниця (76), Львів (33), Чернівці (9), Харків (7), Рівне (2), Кременчук (1), Кропивницький (1), Енергодар (1),  Чернігів (1) та смт Сосниця Чернігівської області (1).

Без опалення та/або гарячого водопостачання залишалися 4 703 житлових будинки, 167 закладів дошкільної освіти, 147 закладів освіти та 70 закладів охорони здоров’я, Всі випадки технологічних порушень було усунуто протягом доби та відновлено теплопостачання об’єктів.

1. Джерела теплової енергії.

Через аварійні ремонтні роботи енергообладнання та теплопроводів у котельнях (ділянки трубопроводу теплової мережі на виході з котельні), з метою усунення витоку теплоносія, протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери (341 житловий будинок, 10 закладів освіти, 6 закладів охорони здоров’я, 6 закладів дошкільної освіти (2 випадки в адміністративних районах м. Харків) та 7 житлових будинків у м. Чернівці). Причина – вичерпання ресурсу, незадовільне технічне обслуговування та порушення щільності.

2. Магістральні теплові мережі.

Внаслідок корозійного пошкодження трубопроводів магістральних теплових мереж з причини вичерпання ресурсу, незадовільного технічного обслуговування та порушення щільності, протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери:

 • 298 житлових будинків, 9 закладів дошкільної освіти, 7 закладів охорони здоров’я та 6 закладів освіти у м. Кропивницький;

 • 87 житлових будинків, 3 заклади дошкільної освіти та 2 заклади охорони здоров’я у м. Львів;

 • 53 житлові будинки, 7 закладів освіти та 3 заклади дошкільної освіти (3 випадки в адміністративних районах м. Харків);

 • 16 житлових будинків та 1 заклад дошкільної освіти у м. Енергодар.

Також через порушення прокладки фланцевого з`єднання теплової мережі та порушення щільності, протягом доби без опалення залишились споживачі соціальної сфери (111 житлових будинків, 5 закладів дошкільної освіти та 4 заклади освіти у м. Кременчук).

3. Розподільчі теплові мережі.

Через корозійне пошкодження трубопроводів розподільчих теплових мереж  (з причини незадовільного технічного обслуговування та порушення щільності), протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери:

 • 655 житлових будинків, 32 заклади освіти, 30 закладів дошкільної освіти та 8 закладів охорони здоров’я (78 випадків в адміністративних районах м. Київ);

 • 118 житлових будинків, 5 закладів дошкільної освіти, 4 заклади освіти та 1 заклад охорони здоров’я (2 випадки в адміністративних районах м. Харків);

 • 71 житловий будинок, 2 заклади освіти та 1 заклад дошкільної освіти (4 випадки у м. Чернівці);

 • 50 житлових будинків, 4 заклади охорони здоров’я, 3 заклади дошкільної освіти та 2 заклади освіти (6 випадків у м. Вінниця);

 • 4 житлові будинки (2 випадки у м. Рівне).

4. Припинення електропостачання на джерела теплової енергії.

Внаслідок пошкодження електричних мереж протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери у наступних містах:

 • 2 763 житлові будинки, 92 заклади дошкільної освіти, 66 закладів освіти, 36 закладів охорони здоров’я (70 випадків у м. Вінниця);

 • 25 житлових будинків, 2 заклади охорони здоров’я, 2 заклади дошкільної освіти, 2 заклади освіти (10 випадків у м. Львів);

 • 16 житлових будинків, 2 заклади дошкільної освіти та 2 заклади освіти (4 випадки у м. Чернівці);

 • 6 житлових будинків та 1 заклад освіти в смт Сосниця Чернігівської області.

Причина порушень – вплив сторонніх осіб та організацій.

5. Припинення електропостачання на центральні теплові пункти.

Через пошкодження електричних мереж (причина – вплив сторонніх осіб і організацій), протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери (46 житлових будинків, 3 заклади охорони здоров’я, 2 заклади дошкільної освіти, 2 заклади освіти (13 випадків у м. Львів).

Через аварійні ремонтні роботи трубопроводів у центральному тепловому пункті, протягом доби без гарячого водопостачання перебували споживачі соціальної сфери (8 житлових будинків, 2 заклади освіти та 1 заклад дошкільної освіти у м. Львів). Причина – незадовільне технічне обслуговування та порушення щільності.

Через аварійні ремонтно-відновлювальні роботи на розподільчих теплових мережах (на ділянці від центрального теплового пункту до теплових уводів споживачів), протягом доби без гарячого водопостачання перебували споживачі соціальної сфери (1 житловий будинок та 1 заклад освіти у м. Чернігів). Причина порушення – вичерпання ресурсу та порушення щільності.

6. Припинення газопостачання на джерела теплової енергії, в тому числі через виконання робіт на газопроводі, ГРП та інше.

Внаслідок проведення аварійних ремонтних робіт на підземному газопроводі персоналом АТ «Львівгаз», протягом доби без опалення перебували 5 житлових будинків, 3 заклади освіти, 1 заклад охорони здоров’я та 1 заклад дошкільної освіти (5 випадків у м. Львів). Причиною порушення став вплив сторонніх осіб та організацій.

7. Припинення водопостачання на джерела теплової енергії.

Через проведення аварійних ремонтних робіт на водопроводі персоналом МКП «Львівводоканал» (причина – вплив сторонніх осіб та організацій), протягом доби без опалення перебували 22 житлові будинки, 1 заклад дошкільної освіти та 1 заклад освіти (3 випадки у м. Львів).

Держенергонагляд фіксує всі порушення теплопостачання і в межах своїх повноважень вживає заходи задля недопущення у майбутньому таких ситуацій та з метою забезпечення безаварійного проходження наступного опалювального періоду.

Крім того, відомство забезпечувало видачу Актів щодо підтвердження факту відсутності газифікації природним газом багатоквартирних будинків та відсутності або нефункціонування у зазначених будинках систем централізованого теплопостачання. Такі дії здійснено на виконання вимог пункту 8 Плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 916-р.

Так, станом на 03 лютого 2021 року представниками Держенергонагляду складено 605 Актів по 4 519 багатоквартирним будинкам, з метою застосування ліцензіатами з постачання електричної енергії пільгових тарифів на електроенергію для населення в опалювальний період.

Водночас повідомляємо, що відомство припиняє видачу зазначених Актів, у зв’язку з прийняттям Регулятором постанови від 06 січня 2021 року № 15 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов НКРЕ та НКРЕКП», якою скасовано дію постанови НКРЕ від 23 квітня 2012 року № 498, та з урахуванням прийнятої Кабінетом Міністрів України постанови від 01 лютого 2021 року № 64 «Питання надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії», якою не передбачено видачу таких Актів інспекцією.

 

________________________________________________________________________________________________

Вебінари для представників бізнесу

Мінекономіки спільно з Радою бізнес-омбудсмена заплановано
проведення низки Всеукраїнських вебінарів для представників бізнесу з
найбільш болючих питань, а самє: податкові і митні питання; дії
правоохоронних органів, державних регуляторів та місцевих органів влади
(графік додається).
Цільовою аудиторією є суб’єкти підприємництва, бізнес асоціації,
працівники місцевих органів влади до повноважень яких належать питання
розвитку бізнесу.
Приєднатись до участі у вебінарах можливо заповнивши
реєстраційні форми за посиланнями:
10.02.2021 - https://forms.gle/xN9xEoSJUZ9HN1Ai9
24.02.2021 - https://forms.gle/178aLAsSZn7YCgwd7
10.03.2021 - https://forms.gle/CrEvdiEimL71QbeP6
24.03.2021 - https://forms.gle/iz3zRmhjzEkW3U5k9
31.03.2021 - https://forms.gle/LE2bUfMKvZJDwdZ98
у мережі Facebook: https://www.facebook.com/BusinessOmbudsmanUkraine
Контактна особа: Кузема Марина Валеріївна, тел. (044) 596-68-29,
+380975214489, marinakuzema27@gmail.com.

Графік
проведення Всеукраїнських вебінарів
Дата, час тема спікери
10.02.2021
11.00 год.
“Податкові питання (перевірки,
блокування податкових накладних,
електронне адміністрування ПДВ,
кримінальні провадження, повернення
ПДВ, інше)”
Юліана Ревюк
Юлія Михалюк
24.02.2021
12.00 год.
“Дії правоохоронних органів
(процесуальні зловживання,
бездіяльність, кримінальні
провадження, інше.)”
Олексій Співак
10.03.2021
11.00 год.
“Дії державних
регуляторів (Держгеокадастру,
АМКУ, НКРЕКП, інших)”
Олена Чорна
Олена Куцай
24.03.2021
11.00 год.
“Митні питання (затримка/відмова
митного оформлення, оцінка митної
вартості, кримінальні провадження)”
Юрій Гайдай
31.03.2021
11.00 год.
“Дії місцевих органів
влади (виділення земельних ділянок,
видача дозволів, інші)”
Тетяна Херувімова  
Олена Куцай

 

_____________________________________________________________________________________

Нагляд (контроль) у галузі постачання природного газу

Основною вимогою Закону України «Про ринок природного газу» є забезпечення надійного та безпечного постачання природного газу споживачам в умовах реформування відповідного ринку.

Учасники ринку природного газу повинні планувати і вживати заходів відповідно до затверджених Правил про безпеку постачання природного газу (наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 02 листопада 2015 року № 686) та нести відповідальність за безпеку постачання у межах сфери своєї діяльності.

За нормами чинного законодавства основні наглядові функції за якісним та безпечним газопостачанням наразі покладаються на операторів газотранспортної системи, які згідно Кодексу газотранспортної системи повинні підтримувати технічний стан пристроїв, установок, мереж, а також системних об’єктів згідно з вимогами технічних норм і стандартів безпеки, провадити постійний експлуатаційний нагляд та у разі виникнення загроз негайно розпочинати дії, спрямовані на їх усунення.

Проте аналіз здійснення таких заходів з боку операторів ринку показав, що у галузі накопичилося значна кількість проблемних питань. Зокрема, щодо неналежного технічного стану та забезпечення технічного обслуговування як транспортних так і розподільних мереж. Наслідком невирішення таких проблем стала низка аварій, які відбулися останнім часом у різних регіонах України. Таким чином, формується певна «зона безвідповідальності» через відсутність дієвої системи впливу на суб’єктів ринку природного газу.

У цих умовах енергетична галузь України повинна своєчасно адаптуватись до будь-яких змін у структурі виробничих потужностей у галузі, систем передачі (транспортування), систем розподілу та споживання природного газу. Також необхідно забезпечити запровадження системного підходу до визначення ризиків з безпеки постачання природного газу, формування заходів щодо їх недопущення та подолання, а також забезпечення належного державного нагляду (контролю) за їх реалізацією.

Одним із питань, що поєднує заходи у галузях електро- та газопостачання є видача актів щодо підтвердження факту відсутності газифікації природним газом багатоквартирних будинків та відсутності або нефункціонування у зазначених будинках систем централізованого теплопостачання (далі – Акт).

Починаючи з жовтня 2020 року Держенергонагляд забезпечує видачу відповідних Актів на виконання пункту 8 плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 916-р.

Так, станом на 20 січня 2021 року територіальними органами Держенергонагляду було видано 590 Актів на 4 296 будинків з метою застосування ліцензіатами НКРЕКП з постачання електричної енергії відповідного тарифу на електроенергію для населення в опалювальний період. Наразі на опрацюванні Держенергонагляду знаходяться ще 29 звернень по 99 будинкам.

Лише у Сумській області представниками інспекції було видано 148 Актів по 148 будинках, у Харківській області – 123 Акти по 123 будинках, у Кіровоградській області – 64 Акти по 966 будинках та у Житомирській області – 40 Актів по 40 будинках.

На думку громадських об’єднань, які звертаються з відповідними листами до органів виконавчої влади, до розв’язання проблемних питань технічного стану газотранспортної системи доречно задіяти можливості Державної інспекції енергетичного нагляду України. Реалізація цього може бути здійснена шляхом гармонізації діючих законодавчих актів стосовно формування ринку природного газу, зокрема, внесенням змін до Закону України «Про ринок природного газу» в частині конкретизації повноважень держаних органів та введення вимог щодо забезпечення державного нагляду (контролю) у сфері газопостачання. Також шляхом покладання на Держенергонагляд функцій контролю (нагляду) за господарською діяльністю суб’єктів господарювання у галузі газопостачання в частині технічної експлуатації об’єктів постачання та розподілу природного газу, враховуючи те, що відомство вже реалізовує державну політику в сфері нагляду (контролю) у галузях електроенергетики і теплопостачання.

З огляду на це, Держенергонагляд сприятиме змінам, спрямованим на забезпечення надійного і безпечного постачання природного газу споживачам.​​​

 

 

________________________________________________________________________________________________________

За 2020 рік надійшло 197 звернень щодо спірних питань з приєднання до електромереж

 

У 2020 році Держенергонагляд розглянув 197 звернень (150 звернень від громадян та 47 звернень від юридичних осіб) стосовно спірних питань з приєднання електричних установок замовників до електричних мереж операторів систем розподілу (далі – ОСР). Безпосередньо до територіальних органів відомства надійшло 44 звернення.

Розгляд скарг щодо приєднання до електромереж здійснюється на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2019 року № 932 «Деякі питання посилення контролю за дотриманням законодавства щодо приєднання до електричних мереж».

Державна інспекція енергетичного нагляду України розглядає скарги заявників у разі виникнення спірних питань щодо дій або бездіяльності операторів систем розподілу електричної енергії та/або оператора системи передачі електричної енергії стосовно приєднання електричних установок замовника до електричних мереж.

Найбільше звернень надійшло та було розглянуто наступними територіальним органами Держенергонагляду:

 • 47 звернень – Управлінням Держенергонагляду у Київській області;
 • 22 звернення – Управлінням Держенергонагляду у Полтавській області;
 • 17 звернень – Управлінням Держенергонагляду у Сумській області;
 • 15 звернень – Управлінням Держенергонагляду у м. Києві;
 • 12 звернень – Управлінням Держенергонагляду у Харківській області;
 • 11 звернень – Міжрегіональним управлінням Держенергонагляду у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі;
 • 10 звернень – Управлінням Держенергонагляду у Запорізькій області.

За тематикою питань звернення стосувалися:

 • недотримання строків виконання робіт з приєднання, які обумовлені договорами (62 звернення);
 • видачі технічних умов, які не задовольняють замовника (48 звернень);
 • відмови ОСР у прийнятті заяви про приєднання до системи розподілу (45 звернень);
 • з інших питань (33 звернення); 
 • непогодження ОСР проєктної документації, розробленої сторонньою проєктною організацією для замовника (4 звернення);
 • порушення ОСР строку розробки та надання замовникам договорів про приєднання і технічних умов (2 звернення);
 • невідповідності змонтованого електрообладнання і мереж вимогам, зазначеним у проєкті (2 звернення);
 • непідписання електропостачальником договорів на електропостачання з мешканцями будинку та ОСББ з причини неповної реалізації технічних умов виданих замовнику (забудовнику житлового комплексу) (1 звернення).

За результатами розгляду Держенергонаглядом звернень:

 • 96 звернень (48 %) надано роз’яснення;
 • 80 звернень (41 %) вирішено на користь заявників;
 • 22 звернення (11 %) вирішено на користь суб’єктів господарювання. 

Нагадаємо, у разі виникнення спірних питань щодо дій або бездіяльності ОСР та/або оператора системи передачі електричної енергії стосовно приєднання електричних установок замовника до електричних мереж, скарги заявників можна подати на офіційну поштову адресу: вул. Дорогожицька, 11/8, м. Київ, 04112 або шляхом заповнення відповідної форми.

Наразі на офіційному вебсайті відомства для цього створено відповідний розділ.​​​​​​

 

__________________________________________________________________________________________________________

Ти студент навчального закладу України?
Тоді ця інформація для тебе!


Громадська спілка «Український народний контроль»  та інформаційний портал Kredit.House запрошують всю талановиту молодь взяти участь у конкурсі. Здійсни свою мрію – отримай Грант (стипендію) на навчання! 

Умови конкурсу доволі прості. Більш детально ознайомитись з умовами  можна за  посиланням - https://kredit.house/contest/ua/

_______________________________________________________________________________________________________

У 2020 році до Держенергонагляду надійшло понад двох тисяч

звернень громадян

Протягом 2020 року до Державної інспекції енергетичного нагляду України надійшло 2 337 звернень громадян. З них до центрального апарату надійшло 1 568 звернень, 634 – до територіальних органів та 145 скарг зі спірних питань щодо приєднання до електричних мереж.

У кожному третьому зверненні (480 із 1 568), що надійшли до апарату Держенергонагляду, порушувалось питання незадовільної якості надання послуг з електропостачання та теплопостачання. Понад 600 звернень стосувались таких питань:

●      неправомірних дій чи бездіяльності оператора системи розподілу (ОСР), суб’єкта господарювання у сфері теплопостачання (203 звернення);

●      припинення (відновлення) електропостачання (220 звернень);

●      незадовільного технічного стану обладнання й мереж ОСР та суб`єктів господарювання у сфері теплопостачання (183 звернення).

Крім того, надходили звернення щодо приєднання об’єктів до електричних мереж (25 звернень), охорони праці (2 звернення) та з інших питань (455 звернень).

За результатами розгляду відомством було:

●      надано роз’яснення на 1 349 звернень;

●      вирішено позитивно – 54 звернення;

●      переслано за належністю – 32 звернення.

Також до Держенергонагляду надійшло 2 звернення, що не підлягають розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян» та ще 131 звернення перебуває на стадії розгляду.

Водночас, минулого року до територіальних органів Держенергонагляду надійшло та було зареєстровано 634 звернення громадян. Найбільша кількість звернень надійшла до Управлінь Держенергонагляду у Львівській області (76 звернень), Київській області (68 звернень), Харківській області (59 звернень) та Одеській області (41 звернення).

Зі свого боку, у 2020 році заявниками було подано до Держенергонагляду 145 скарг зі спірних питань щодо приєднання до електричних мереж. В результаті розгляду:

●       надано роз’яснення на 111 скарг;

●       вирішено позитивно – 22 скарги;

●       перебувають на стадії розгляду 12 скарг.

Крім того, минулого року Держенергонаглядом отримано 72 запити на публічну інформацію, з яких 24 було задоволено, на 42 – дано роз’яснення, 6 запитів надіслано належним розпорядникам інформації.

Розгляд пропозицій (зауважень), заяв (клопотань), скарг є важливою частиною роботи Держенергонагляду. Для з’ясування зазначених у зверненнях проблемних питань та з метою всебічного розгляду звернень, працівниками територіальних органів Держенергонагляду за необхідності здійснювалися виїзди на місце.

Крім того, спеціалістами Держенергонагляду надавалися рекомендаційні листи операторам систем розподілу щодо усунення виявлених під час розгляду звернень порушень вимог нормативно-правових актів у галузі електропостачання.

Кваліфікований та відповідальний підхід до виконання своїх обов’язків усіх працівників Держенергонагляду приносить позитивні результати. Від громадян до Держенергонагляду надходять листи зі словами вдячності за вирішення питань по суті.​​​​​​

 

__________________________________________________________________________________________________

 

Конкурс грантів «Комунікація влади з громадськістю під час пандемії COVID-19»

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансування Європейського союзу у рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» оголошує конкурс грантів «Комунікація влади з громадськістю під час пандемії COVID-19».

Мета конкурсу — надати підтримку організаціям громадянського суспільства для посилення процесу демократизації в Україні.

Вимоги до проєктів: Проєкти мають передбачати досягнення прогресу у збільшенні впливу громадськості на хід демократизації в Україні з точки зору адвокації, моніторингу та оцінки реформ, участі громадськості та обізнаності шляхом наступної діяльності (наведений перелік не є вичерпним).:

 • Аналіз змін в комунікації влади за час пандемії COVID-19.

 • Аналіз проведення засідань громадських рад в регіонах, їх формату (онлайн чи офлайн),

 • Проведення опитування серед регіональних ОГС щодо їх взаємодії з владою протягом 2020 року.

 • Проведення адвокаційної кампанії щодо важливості прямого спілкування влади з громадянами, зворотного зв’язку від громадян, посилення діалогу між ОГС та владою з метою прискорення реалізації реформ.

Учасники конкурсу: До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства.

Переможці конкурсу отримають грант обсягом до 415 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 345 000 гривень) там матимуть можливість отримати додаткові знання щодо розбудови інституційної та професійної спроможності, відвідати конференції для отримувачів грантів та інших регіональних ОГС і ЗМІ.

Останній термін подання заявок: 25 січня 2021 р. Однак радимо слідкувати за новинами, оскільки в межах проєкту «Громадськість за демократизацію» також передбачені інші конкурси грантів. 

Всі деталі конкурсу можна знайти за посиланням: https://bit.ly/2LPP8Gs.

___________________________________________________________________________________________________

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ier.com.ua )  виконує проєкт Підтримка Громадської Ініціативи «За чесну та прозору митницю» (tfdialogue.ier.com.ua), за фінансової підтримки Європейського Союзу, МФ «Відродження» та Atlas Network. 

У рамках цього проєкту проводиться он-лайн опитування «Програма Авторизованих економічних операторів (АЕО). Чи потрібні Вам спрощення процедур при митному оформленні?» (для підприємств, які здійснюють ЗЕД). 

  Це опитування дозволить оцінити обізнаність суб’єктів ЗЕД щодо впровадження АЕО в Україні.    

Опитування можна пройти анонімно або заповнити поля з інформацією про назву організації.  

Заповніть, будь ласка, анкету. 

➡️Анкета: https://forms.gle/Cj198eD4EJXGzJJC7  

  Контактна особа: Олена Рубанік, асистент проєкту (097) 352 04 11   

rubanik@ier.kiev.ua 

 

_______________________________________________________________________________________________

Держенергонагляд здійснює нагляд (контроль) за проходженням 

опалювального періоду

 

З метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання, Держенергонагляд проводить постійний моніторинг стану проходження опалювального періоду 2020-2021 років (далі – ОП) суб’єктами відносин у сфері теплопостачання. Зокрема, здійснюється моніторинг проблемних питань, що потребують невідкладного вирішення, в тому числі технологічних порушень (аварій, відмов) на енергетичних об’єктах у сфері теплопостачання. Це передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 916-р «Про затвердження плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження».

Представників Держенергонагляду залучають до розслідування причин і наслідків аварій та відмов на теплових установках і мережах теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних й теплосервісних організацій, які призвели до порушення режимів теплопостачання споживачів соціальної сфери.

Так, у період з 04 грудня 2020 року по 04 січня 2021 року в Україні відбулося 455 випадків технологічних порушень, що призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населенню і соціально важливим споживачам. Такі порушення стались у містах: Київ – 282 порушення, Вінниця (47), Торецьк Донецької області (12), Львів (92), Одеса (2), Кременчук Полтавської області (1), Харків (10), Чернівці (8) та Бахмач Чернігівської області (1).

Без опалення залишилось 5 089 житлових будинків, 84 заклади охорони здоров’я, 189 закладів дошкільної освіти та 194 заклади освіти. Всі випадки технологічних порушень було усунуто протягом доби та відновлено теплопостачання об’єктів.

1. Джерела теплової енергії.

 Через зупинку котельні з метою заміни газового лічильника протягом 4 годин без опалення залишились споживачі соціальної сфери (5 житлових будинків у м. Вінниця). Причина – вичерпання ресурсу, вплив сторонніх осіб та організацій.

2. Магістральні теплові мережі.

Внаслідок корозійного пошкодження трубопроводів на магістральних теплових мережах, майже 2 доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери (96 житлових будинків, 12 закладів охорони здоров’я, 3 заклади дошкільної освіти та 12 закладів освіти (два випадки у м. Одеса). Причина – незадовільне технічне обслуговування та порушення щільності.

3. Розподільчі теплові мережі.

Через корозійне пошкодження трубопроводів на розподільчих теплових мережах з причини незадовільного технічного обслуговування та порушення щільності протягом доби без опалення залишились споживачі соціальної сфери (1 760 житлових будинків, 19 закладів охорони здоров’я, 82 заклади дошкільної освіти та 47 закладів освіти (282 випадки в адміністративних районах м. Києва).

4. Припинення електропостачання на джерела теплової енергії.

Внаслідок пошкодження електричних мереж протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери (221 житловий будинок, 5 закладів охорони здоров’я, 8 закладів дошкільної освіти та 5 закладів освіти (12 випадків у м. Торецьк Донецької області). Причина – вплив сторонніх осіб та організацій.

5. Припинення електропостачання на центральні теплові пункти.

Через пошкодження електричних мереж (причина – вплив сторонніх осіб і організацій) протягом доби без опалення залишились споживачі соціальної сфери (210 житлових будинків, 2 заклади охорони здоров’я, 7 закладів дошкільної освіти та 5 закладів освіти (21 випадок у м. Львів).

 6. Припинення газопостачання на джерела теплової енергії, у тому числі через виконання робіт на газопроводі, ГРП тощо.

 Через проведення планових та аварійних ремонтних робіт на газопроводі персоналом АТ «Львівгаз», протягом доби без опалення перебували 43 житлові будинки, 1 заклад охорони здоров’я, 2 заклади дошкільної освіти та 4 заклади освіти (6 випадків у м. Львів). Причина – вплив сторонніх осіб та організацій.

 7. Припинення водопостачання на джерела теплової енергії.

Внаслідок проведення аварійних ремонтних робіт на водопроводі та насосній станції персоналом МКП «Львівводоканал» (причина – вплив сторонніх осіб і організацій), протягом доби без опалення залишились 111 житлових будинків, 2 заклади охорони здоров’я, 2 заклади дошкільної освіти та 5 закладів освіти (15 випадків у м. Львів).

Держенергонагляд фіксує всі порушення теплопостачання і в межах своїх повноважень вживає заходи задля недопущення у майбутньому таких ситуацій та з метою забезпечення безаварійного проходження наступного опалювального періоду.

Крім того, відомство забезпечувало видачу Актів щодо підтвердження факту відсутності газифікації природним газом багатоквартирних будинків та відсутності або нефункціонування у зазначених будинках систем централізованого теплопостачання відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 року №1263-р «Про внесення змін до плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження».

Так, станом на 04 січня 2021 року представниками Держенергонагляду видано 426 Актів на 3 779 багатоквартирних будинків.​

_____________________________________________________________________________________________________

Особливості постачання електроенергії споживачам під час карантину

На період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня його відміни, забороняється нарахувати та стягувати неустойки (штрафи або пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги та припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

Такі норми передбачено прикінцевими положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 530-IX). Постачання і розподіл електричної енергії відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» належить до комунальних послуг.

Фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність – це побутовий споживач - індивідуальний побутовий споживач (пункт 62 частини першої статті 1 Закону України «Про ринок електричної енергії»). Зі свого боку, юридична особа, створена шляхом об’єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність – це колективний побутовий споживач.

Враховуючи зазначене, Законом № 530-IX заборонено припиняти/зупиняти надання послуг з розподілу та постачання електричної енергії індивідуальним побутовим споживачам протягом періоду дії карантину або обмежувальних заходів. 

Водночас оператори систем розподілу (далі – ОСР) тимчасово можуть припиняти електроживлення електроустановок споживача задля проведення планових робіт, пов'язаних з ремонтом устаткування та/або підключенням електроустановок нових споживачів. Крім того, електропостачання може бути припинено у разі виникнення аварійних ситуацій в електроустановках ОСР. У таких випадках ОСР має оприлюднювати інформацію щодо планових та/або аварійних перерв в електропостачанні на своєму офіційному вебсайті у порядку, визначеному главою 9.4 розділу IX Правил роздрібного ринку електричної енергії.

Також звертаємо увагу на те, що для забезпечення стабільного електропостачання та збалансованої роботи енергетичного ринку громадянам необхідно вчасно розраховуватись за отримані комунальні послуги. Під час карантину рівень оплати послуг з електропостачання критично погіршився. Слід пам’ятати, що через накопичення боргів ОСР та електропостачальні організації не матимуть можливості закуповувати необхідні обсяги електроенергії у виробників, а виробники електричної енергії не зможуть закупити паливо для роботи електростанцій. Крім того, існує висока ймовірність невиконання інвестиційних та ремонтних програм на електричних станціях і мережах. Зі свого боку, це може спричинити знеструмлення населених пунктів, оскільки погіршення технічного стану електромереж, автоматичне відключення аварійних ділянок призводить до технічної неможливості розподілу електричної енергії до об’єктів споживачів.

Нагадаємо, що з метою виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», Держенергонагляд у квітні 2020 року звернувся з відповідними листами до ОСР та електропостачальних організацій щодо необхідності дотримання вимог законодавства стосовно заборони обмеження та/або припинення постачання електричної енергії індивідуальним побутовим споживачам (громадянам) на час дії карантинних заходів.

 

Довідково:

 

В сучасних умовах карантину й режиму надзвичайної ситуації оплатити платіжки за комунальні послуги можна дистанційно. Уся інформація щодо дистанційного обслуговування клієнтів, подання показників лічильників, сплати за комунальні послуги розміщена на офіційних вебсайтах операторів систем розподілу електричної енергії.

Крім того, Міністерством цифрової трансформації України спільно із сервісом онлайн-платежів та переказів Portmone.com розроблено освітній серіал «Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома».

У серіалі висвітлено теми оплати комунальних платежів на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжного сервісу, а також на сайтах банках і мобільних застосунках банків.

Даний серіал доступний за посиланням.

 

___________________________________________________________________________________________________________

 

     НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС «БЛАГОДІЙНА УКРАЇНА»


Національний конкурс «Благодійна Україна» – щорічний Всеукраїнський конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» з метою розвитку ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик.
Це єдиний діючий загальнонаціональний проект із відзначення благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільстві, який розпочав свою історію у 2007 році, а в форматі конкурсу «Благодійна Україна» – проводиться з 2012 року. За підсумками конкурсу кращих благодійників, волонтерів та меценатів країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначають унікальною нагородою – бурштиновим "Ангелом добра". «Ангел добра» – скульптура янгола з кераміки, із оздобленням з сонячного каміння бурштину, який легально видобувається «Асоціацію Бурштиновий світ» на родовищі у Рівненській області. Нагорода створена українськими майстрами – родиною Козаків. За роки проведення Конкурс став знаковою подією у суспільному житті нашої країни. Гасло Конкурсу: «Подякуй своєму благодійнику!».
Метою конкурсу є всебічна підтримка волонтерського та благодійного руху України, визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення; сприяння розвитку благодійництва, як національної традиції, узагальнення і поширення інформації про кращі практики у сфері благодійництва.
Завданнями Конкурсу є: популяризація благодійництва та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик; відзначення кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року; інформування суспільства про кращі практики благодійноcті; популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності та волонтерства, актуальність та суспільна значущість проектів
Цього року Оргкомітет Конкурсу визначив 25 конкурсних номінацій, за якими буде проводитись відбір. Заповнюючи заявку необхідно обрати одну, або декілька номінацій під які підпадає діяльність організації чи проект:
Основні колективні номінації:
1. Благодійність великого бізнесу.
2. Благодійність середнього та малого бізнесу.
3. Корпоративна благодійність.
4. Колективне волонтерство.
5. Всеукраїнська благодійність.
6. Регіональна благодійність.
7. Місцева благодійність.
8. Благодійність в охороні здоров’я.
9. Благодійність в освіті та науці.
10. Благодійність в культурі та мистецтві.
11. Благодійність в соціальній сфері.
12. Благодійність в сфері екології та охорони довкілля.
13. Благодійність в захисті України.
14. Благодійність неурядового сектору.
15. «Добро починається з тебе».
16. Молодіжні благодійні ініціативи.
17. Благодійна акція року.
18. «Платформа добра».
19. «Інновації в благодійності».
Індивідуальні номінації:
20. Благодійник року.
21. Волонтер року.
22. Менеджер року у сфері доброчинності.
Спеціальні номінації:
23. Народний благодійник.
24. Медіа і благодійність.
25. Допомога з-за кордону.
Кожна конкурсна заява буде оцінена незалежною експертною радою, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. Рішення експертної ради щодо визначення Переможців та лауреатів буде оголошено на офіційній урочистій церемонії, яка буде проведена навесні 2021 року у Києві (місце та точна дата нагородження будуть повідомлені мейлами усім учасникам окремо).
У рамках Всеукраїнського конкурсу також проходять і регіональні етапи конкурсу. Регіональні конкурси «Благодійної України – 2020» стартують у таких областях: Львівська, Одеська, Хмельницька, Житомирська, Херсонська, Київська, Вінницька, Донецька, Запорізька Харківська, Миколаївська. Церемонія нагородження переможців пройде навесні 2021 року у Києві.
Проведенням, презентацією, популяризацією та обранням переможців конкурсу «Благодійна Україна» займаються керівні органи: Організаційний комітет, Наглядова рада, Національна експертна рада, Медіа-рада та Ділова рада.
Організаційний комітет:
Олександр Максимчук – президент Асоціації благодійників України. Голова комітету;
Марина Антонова – голова Правління Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000»;
Олександр Олійник – віце-президент Асоціації благодійників України;
Володимир Демчак – президент «Української торгово-промислова конфедерації»;
Лариса Мудрак – віце-президентка Асоціації благодійників України, журналістка, медіа-експертка і волонтерка;
Ольга Вієру – директорка ДП «Український дім».
Склад Наглядової ради:
Анжеліка Рудницька – співачка, мисткиня, журналістка, волонтерка, громадська діячка. Голова Наглядової ради;
Іван Малкович – поет, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»;
Марія Бурмака – народна артистка України, співачка;
Сергій Фоменко – співак, лідер музичного гурту «Мандри»;
Ірма Вітовська-Ванца – акторка, волонтерка;
Білозір Лариса – народна депутатка України, громадська діячка;
Іванна Климпуш-Цинцадзе – народна депутатка України Верховної Ради IX скликання, Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу;
Ірина Борзова – народна депутатка України;
Юлія Федів – виконавча директорка, членкиня Дирекції Українського культурного фонду.
Додаткову інформацію про конкурс можна отримати на офіційному сайті www.blagoukraine.org / https://vboabu.org.ua/ , https://bit.ly/382H0tD Facebook: BlagodijnaUkraina Оргкомітет конкурсу: тел. +38 (067)16 40411, електронна пошта: konkurs.blago@gmail.com.

 

Триває прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2020»


Асоціація благодійників України оголошує активну фазу Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2020» (проходить щорічно). Проведення конкурсу – це можливість усім дотичним до волонтерства та благодійності фахівцям/чиням і волонтерам/кам знайти для себе приклади, методи і технології, які надихнуть їх на нові проекти та програми, допоможуть вибрати найбільш прийнятні концепції і підходи. Організаторам важливе публічне визнання досягнень та заохочення до подальших напрацювань у напрямі підвищення стандартів якості благодійної роботи в Україні.

Метою конкурсу є розвиток ефективного соціально-орієнтованого благодійництва та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та практик. Всебічна підтримка волонтерського руху України, визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення; сприяння розвитку благодійництва, як національної традиції, узагальнення і поширення інформації про кращі практики у сфері благодійництва.
Завданнями Конкурсу є: популяризація благодійництва та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик; відзначення кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року; інформування суспільства про кращі практики благодійноcті; популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності та волонтерства, актуальність та суспільна значущість проектів.
У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, які надавали благодійну допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2020 року; благодійні проекти (ініціативи), реалізація яких (повністю або окремого етапу) була здійснена у зазначений період; суспільні інституції, які у цей період провадили діяльність, спрямовану на розвиток і підтримку благодійності в Україні, благоотримувачі, представники медіа. Кількість поданих заявок від однієї організації/фахівця є необмеженою.
Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, набувачі благодійної допомоги та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства, зацікавлені у розвитку та популяризації благодійних ініціатив.
Заявку можна завантажити за посиланням (завантажити заявку). Заповнену заявку необхідно надіслати електронною поштою на адресу: konkurs.blago@gmail.com до 1 березня 2021 року (включно). До неї також доцільно додати фотографії (не більше 5-10 шт.), лінки на інформацію про благодійну чи волонтерську діяльність учасника конкурсу, що розміщена в інтернеті, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які краще характеризують діяльність учасника конкурсу.
Кожна конкурсна заява буде оцінена незалежною експертною радою, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. Рішення експертної ради щодо визначення Переможців та лауреатів буде оголошено на офіційній урочистій церемонії, яка буде проведена навесні 2021 року у Києві (місце та точна дата нагородження будуть повідомлені мейлами усім учасникам окремо).
Цього року Оргкомітет Конкурсу визначив 25 конкурсних номінацій, за якими буде проводитись відбір. Заповнюючи заявку необхідно обрати одну, або декілька номінацій під які підпадає діяльність організації чи проект:
Основні колективні номінації:
1. Благодійність великого бізнесу.
2. Благодійність середнього та малого бізнесу.
3. Корпоративна благодійність.
4. Колективне волонтерство.
5. Всеукраїнська благодійність.
6. Регіональна благодійність.
7. Місцева благодійність.
8. Благодійність в охороні здоров’я.
9. Благодійність в освіті та науці.
10. Благодійність в культурі та мистецтві.
11. Благодійність в соціальній сфері.
12. Благодійність в захисті України.
13. Благодійність неурядового сектору.
14. «Добро починається з тебе».
15. «Молодіжні благодійні ініціативи»
16. Благодійна акція року.
17. «Платформа добра».
18. «Інновації в благодійності»
Індивідуальні номінації:
1. Благодійник року.
2. Волонтер року
3. Менеджер року у сфері доброчинності (окрема заявка - ЗАВАНТАЖИТИ)
Спеціальні номінації:
1. Народний благодійник.
2. Медіа і благодійність
3. Допомога з-за кордону.
У кожній із вищезазначених номінаціях визначатиметься по три лауреати конкурсу, переможець буде оголошений на церемонії нагородження, що відбудеться навесні 2021 року у Києві. Відзнака переможця Національного конкурсу «Благодійна Україна» - унікальна бурштинова статуетка «Ангел добра». Лауреати, які посядуть друге та третє місце нагороджуються спеціальними дипломами.
Докладну інформацію про конкурс можна знайти за посиланням: http://vboabu.org.ua/, http://blagoukraine.org/
Інформацію про публічне нагородження переможців Конкурсу та вручення відзнак Конкурсу організатори нададуть додатково, особисто кожному переможцю Конкурсу електронною поштою вказаною у заявці. Переможці конкурсу також будуть сповіщені про це листом на пошту координатора проекту, що була зазначена в заявці та оголошені на офіційному сайті конкурсу.
Кінцевий термін подачі заявок – 1 березня 2021 року (включно). Заявку можна завантажити за лінком . Детальніша інформація за телефоном: 067-164-04-11 (в робочі дні та години), e-mail: konkurs.blago@gmail.com; офіційні сайти конкурсу: http://vboabu.org.ua/, http://blagoukraine.org/.
Перебіг конкурсу та всі новини і повідомлення будуть відображатися на офіційних сайтах. Подані заявки проходять технічну експертизу на відповідність вимогам конкурсу. Після експертизи заявнику надійде повідомлення на e-mail, що було вказано у заявці, щодо допущення до конкурсу та порядковий номер зареєстрованої заявки.
Детальніше про конкурс читайте у «Положенні про Національний конкурс «Благодійна Україна». Участь в Конкурсі автоматично означає ознайомлення та повну згоду учасників з цим Положенням. Визначення переможців конкурсу відбуватиметься, після закінчення прийому заявок, а саме з 1 березня 2021 року. Склад керівних органів конкурсу будуть висвітлені на сайті конкурсу у листопаді місяці. Журі конкурсу сформоване з визнаних експертів та високваліфікованих спеціалістів.
Ознайомитись з результатами попередніх конкурсів: ТУТ
Прийом заявок триватиме до 23:59 1 березня 2021 року.
Про результати усі конкурсанти будуть повідомлені до 10 квітня 2021 листом на електронну адресу вказану при заповненні заявки.

Основні етапи Конкурсу «Благодійна Україна-2020»: Перший – організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про конкурс (до 31 грудня 2020 року); Другий – прийом проектних ініціатив (5 грудня 2020 - до 1 березня 2021 року); Третій – оцінювання проектних ініціатив Національною Експертною радою (до 1 квітня 2021 року); Четвертий – оголошення переможців Конкурсу (квітень 2021 року); П'ятий – нагородження переможців (середина квітня 2021 року).
ДОВІДКОВО про Національний конкурс «Благодійна Україна». Національний конкурс «Благодійна Україна» - щорічний конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» з метою розвитку ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик. Конкурс розпочав свою історію у 2007 році, а в форматі «Благодійна Україна» - проводиться з 2012 року.
З додатковими питаннями звертайтеся за ном. тел.: (067)16-404-11, електронна пошта: konkurs.blago@gmail.com.
Деталі: https://blagoukraine.org/

___________________________________________________________________________________________________________

      Упродовж грудня 2020 року до Міграційної служби Херсонщини громадяни України переважно звертались за оформленням ID-картки.

Працівниками підпорядкованих підрозділів УДМС України в Херсонській області оформлено 5073 бioмeтpичні паспортні дoкумeнти, з яких:

1988 – це пacпopти громадянина Укpaїни для виїзду зa кopдoн;

3085 – паспорти громадянина Укpaїни у виглядi ID-кapтки.

У свою чергу видaнo в грудні:

2492 пacпopта гpoмaдянинa Укpaїни для виїзду зa кopдoн;

3443 пacпopта гpoмaдянинa Укpaїни у виглядi ID-кapтки.

Нагадаємо, що на період дії карантину отримати адміністративні послуги, що надаються Державною міграційною службою України, Ви маєте змогу у будь-якому підрозділі Управління ДМС України в Херсонській області за місцем звернення.

Звертаємо увагу наших відвідувачів на рекомендації МОЗ, спрямовані на запобігання поширенню COVID-19! Перебуваючи у підрозділах Міграційної служби необхідно користуватися захисною маскою та дезінфікуючими засобами, а також дотримуватись безпечної відстані (не більше однієї людини на 10 кв. метрів).

 

____________________________________________________________________________________________________

Правовий статус біженців в Україні

Для багатьох країн світу, як і для України, дедалі актуальнішою стає проблема біженців.

Це пов'язано з існуванням у низці держав «гарячих точок», воєнними діями, нестабільністю політичних режимів, голодом, стихійним лихом тощо.

Основною формою надання захисту іноземним громадянам в Україні є визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

На міжнародному рівні порядок і умови статусу біженців та притулку здобули закріплення у таких документах як Статут Управління Верховного комісара ООН у справах біженців 1950 року, Конвенція про статус біженців 1951 року, Протокол щодо статусу біженців 1967 року, Угода між Урядом України та Управлінням Верховного Комісара у справах біженців 1996 року та інших.

В Україні правовий статус біженців регулюється Законом України від 08 липня 2011 року № 3671-VI «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту». Тут визначається порядок регулювання суспільних відносин у сфері визнання особи біженцем, особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, втрати та позбавлення цього статусу, а також встановлення правового статусу біженців та осіб, які потребують додаткового захисту і яким надано тимчасовий захист в Україні. Біженцем визнається особа, яка не є громадянином України і внаслідок обґрунтованих побоювань може стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віри, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань, перебуває за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися цим захистом внаслідок таких побоювань, або, не маючи громадянства (підданства) і перебуваючи за межами країни свого попереднього постійного проживання, не може чи не бажає повернутися до неї внаслідок зазначених побоювань.

У статті 15 вищезазначеного закону наголошено, що особа, яку визнано біженцем має рівні з громадянами України права, адже права – це суспільна цінність і одночасно велике надбання й винахід людства.

Так, іноземець або особа без громадянства визнаються біженцем в Україні або особою, яка потребує додаткового захисту, та вважаються такими, які постійно проживають в Україні з моменту прийняття рішення про визнання їх біженцями або які безстроково на законних підставах перебувають на території України.

_______________________________________________________________________________________


До уваги відвідувачів Міграційної служби України!

Починаючи із 01 січня 2021 року Державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» змінює вартість бланків біометричних документів.

Відтак зміниться вартість оформлення паспорта громадянина України у формі картки, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та посвідок на тимчасове і постійне проживання, а саме:

Паспорт громадянина України у формі картки вперше при досягненні 14-річного віку, до 20 робочих днів - безкоштовно;

паспорт громадянина України у формі картки, до 20 робочих днів – 363 гривні, з них: 126 грн – вартість адмінпослуги; 237 грн – вартість бланка.

Паспорт громадянина України у формі картки, до 10 робочих днів - 489 гривень, з них: 252 грн – вартість адмінпослуги; 237 грн – вартість бланка.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, до 20 робочих днів – 694 гривні, з них: 352 грн – вартість адмінпослуги; 342 грн – вартість бланка.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, до 7 робочих днів - 1046 гривень, з них: 704 грн – вартість адмінпослуги; 342 грн – вартість бланка.

Посвідка на тимчасове проживання, до 15 робочих днів - 915 гривень, з них: 226 грн – вартість адмінпослуги; 315 грн – вартість бланка; 34 грн – державне мито; 340 грн - адміністративний збір.

Посвідка на постійне проживання, до 15 робочих днів - 752 гривні, з них: 352 грн – вартість адмінпослуги; 315 грн – вартість бланка; 85 грн – державне мито.

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснили оплату адміністративних послуг та подали заяви для оформлення документів до 31.12.2020, отримають документи за старою ціною.

Ті ж особи, які здійснили оплату адміністративних послуг до 31.12.2020, але заяву для оформлення документів ще не подавали, матимуть можливість здійснити доплату за тарифами, що діятимуть на момент подачі відповідних заяв.

 

_______________________________________________________________________________________________________

 

Міграційна служба Херсонщини інформує про зміни у графіку роботи на новорічні свята

Шановні відвідувачі! Звертаємо Вашу увагу на зміни у графіку роботи у грудні 2020 року та січні 2021 року.

Зокрема, в апараті УДМС в Херсонської області (вул. Перекопська, 168) робочій день переноситься:

 • з п’ятниці 8 січня 2021 року – на суботу 16 січня 2021 року.

В районних і міських територіальних підрозділах, які відповідно до постійного графіку роботи надають адміністративні послуги з вівторка по суботу, робочі дні переносяться:

 • з суботи 26 грудня 2020 року – на понеділок 28 грудня 2020 року;
 • з суботи 2 січня 2021 року – на понеділок 4 січня 2021 року;
 • з п’ятниці 8 січня 2021 року – на понеділок 11 січня 2021 року;
 • з суботи 9 січня 2021 року – на понеділок 18 січня 2021 року.

Крім того, напередодні святкового дня, а саме 24 та 31 грудня 2020 року, а також 6 січня 2021 року, робочий день скорочується на одну годину.

Для уникнення можливих непорозумінь радимо заздалегідь планувати звернення до УДМС в Херсонській області за отримання адміністративних послуг.

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

Графік роботи територіальних підрозділів

Міграційної служби Херсонщини в умовах карантину

 Шановні відвідувачі, звертаємо вашу увагу, що Управлінням Державної міграційної служби України в Херсонській області у період дії карантину здійснюється прийом громадян у звичайному режимі, але з урахуванням вимог щодо протидії поширенню COVID-19, а саме:

 • санітарна обробка приміщень та їх провітрювання з 11:00 до 11:30 та з 13:45 до 14:15;
 • дотримання дистанції між відвідувачами – не більше однієї особи на 10 м кв.;
 • наявність засобів індивідуального захисту (медична маска, стерильні або нестерильні рукавички, дезінфікуючі засоби).

Переглянути графік роботи можна на сайті ДМС України за посиланням https://dmsu.gov.ua/kherson/pidrozdily.html.

Отримати консультацію або додаткову інформацію про роботу територіальних підрозділів Міграційної служби Херсонщини можна:

 • зателефонувавши на телефон «гарячої лінії» УДМС в Херсонській області: (0552) 35-40-56;
 • надіслати звернення на поштову адресу: вул. Перекопська, 168, м. Херсон, 73036;
 • надіслати звернення на електронну адресу: ks@dmsu.gov.ua;
 • звернувшись у коментарях під дописами на офіційній сторінці у мережі Facebook: Міграційна служба Херсонської області або у месенджері.

Нагадуємо, що надання адміністративних послуг, а також прийом громадян міграційною службою здійснюється з урахуванням рекомендацій МОЗ України, а саме перебування у приміщеннях однієї особи на 10 кв. м, а також наявності у відвідувачів захисної маски та відсутності ознак респіраторних захворювань.

 

________________________________________________________________________________________________________

Доступні кредити 5-7-9%

Державна програма

Державна програма «Доступні кредити 5-7-9% була запроваджена за ініціативи Президента України та Кабінету Міністрів України з метою підтримки інвестиційних проєктів мікро- та малих підприємств, що сприятиме створенню нових робочих місць, легалізації та розширенню діяльності малого бізнесу, імпортозаміщенню та поверненню трудових мігрантів. Впровадження Програми за дорученням Уряду України буде здійснювати Фонд розвитку підприємництва через банки-партнери, які володіють технологіями та активно кредитують цільову групу програми – мікро- та малі підприємства.

Подробиці за посиланням:

https://5-7-9.gov.ua

 

___________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Спрощено порядок оформлення посвідок на тимчасове проживання

9 жовтня за ініціативи Державної міграційної служби України Кабінетом Міністрів України прийнято рішення, яке спрощує порядок оформлення посвідок на тимчасове проживання певним категоріям іноземців.

Відтепер іноземці, які є громадянами країн із безвізовим порядком в’їзду в Україну і перебувають в нашій державі на законних підставах, матимуть право подати документи на оформлення посвідки на тимчасове проживання без виїзду за межі України у зв’язку із зміною мети в’їзду.

Особливо актуальним це питання є для громадян Республіки Білорусь, фахівців в галузі ІТ-технологій, які щойно працевлаштувалися в Україні, та членів їх сімей.

Документи для оформлення посвідки на тимчасове проживання без виїзду за межі України подаються як і раніше – не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення дозволеного строку перебування.

Окремо слід зазначити, що спрощений порядок оформлення посвідки на тимчасове проживання не буде стосуватися громадян держави, що визнана Верховною Радою України державою-агресором.

Довідково: постанова Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 933 «Про внесення змін до Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання».

________________________________________________________________________________________

 

Всеукраїнський конкурс есе

«Українське волонтерство – унікальне явище сьогодення»,

до Міжнародного дня волонтера та Дня благодійництва

 

Щорічно, відповідно до резолюції ООН, 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку  (скорочена назва – День волонтера), а відповідно до Указу Президента України в кожну другу неділю грудня, в цьому році це 13 грудня, відзначається День благодійництва.

За останні роки, волонтерських рух в Україні знаходиться на піку свого розвитку, нажаль, цьому сприяли також події на Сході України та інші надзвичайні події, які спонукали згуртувати активне українське суспільство.

 

Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення разом Українською молодіжною правничою асамблеєю, Благодійним фондом «Об’єднання світових культур»,  Департаментом  молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) запрошують прийняти участь у Всеукраїнському конкурсі есе «Українське волонтерство – унікальне явище сьогодення»,  до Міжнародного дня волонтера та Дня благодійництва, який проводиться за підтримки  Уповноваженого Президента України з прав дитини, Уповноваженого Президента України з питань волонтерської діяльності, Міністерства соціальної політики України, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, ДП «Центр захисту інформаційного простору України», Координаційної ради молодих юристів України, Асоціації благодійників України.

Учасником Конкурсу може стати кожен мешканець України.

На Конкурс подаються  індивідуально підготовлені есе.

Обсяг есе повинен становити від 2 до 4 сторінок, формат сторінки А4 (297х210 мм), орієнтація – книжкова; поля: верх, низ та праве – 20 мм, ліве – 25 мм; шрифт – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, стиль – Normal; перший рядок – (шрифт напівжирний курсив, вирівняний по правій стороні) прізвище, ім'я та по-батькові автора; другий рядок – (шрифт курсив, вирівняний по правій стороні) місце роботи, місце навчання або назва інституту громадянського суспільства  (подвійний абзац); наступний абзац – (шрифт напівжирний всі прописні, вирівняний по центру) назва есе; далі йде текст есе, що вирівняний по ширині з відступом зліва 1,5 см.

Приблизна тематика есе (Організатори вітають висвітлення будь-яких інших тем, що  пов’язані з загальною тематикою Конкурсу):

Волонтерство-2020;

Волонтерство, як феномен;

Як це бути волонтером?

Студентська молодь, як частина  волонтерського руху;

Волонтерство, як соціальний обов’язок відповідального суспільства;

Молодь та волонтерство;

Стереотипи про волонтерство.

Електрона версія есе повинна мати назву «прізвище та ім’я» (наприклад, Sohnykov_Anton).

Есе разом з заявкою (із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові учасника, контактного телефону, електронної адреси, домашньої адреси, назви есе) подаються до 15 листопада 2020 року  на офіційну електрону адресу організаційного комітету uccplec@gmail.com (обов’язково у темі повідомлення необхідно вказати «Конкурс есе»).

Кожен учасник може подати не більше 1 конкурсної роботи.

Для оцінювання есе встановлюються наступні критерії: актуальність; відповідність назви есе її суті; оригінальність форми викладення матеріалу.

З Положенням про Конкурс можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1lrxUBWtxlqTeOTyoD-1y7v9UrfmsRyWa/view?usp=sharing

 

Голова Оргкомітету - Сошников Антон Олександрович, uccplec@gmail.com, 0955031091.

https://rada.info/upload/users_files/04060134/643b7adbe2773fe19d8c3fd2f4929f45.pdf

 

__________________________________________________________________________________________________________

Всеукраїнський  конкурс проєктних ініціатив «Волонтерство: від усвідомлення до дії», до Міжнародного дня волонтера

 

Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення разом з Українською молодіжною правничою асамблеєю, Благодійним фондом «Об’єднання світових культур», Департаментом  молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) запрошують прийняти участь у Всеукраїнському конкурсі проєктних ініціатив «Волонтерство: від усвідомлення до дії», до Міжнародного дня волонтера.

Конкурс проходить за підтримки: Уповноваженого Президента України з прав дитини, Уповноваженого Президента України з питань волонтерської діяльності, Міністерства соціальної політики України, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства оборони України, ДП «Центр захисту інформаційного простору України», Асоціації благодійників України.

Конкурс провадиться за наступними номінаціями:

«Учнівські ініціативи» - волонтерські проєкти або акції учнів закладів освіти або позашкільних закладів, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;

«Студентські ініціативи» - волонтерські проєкти або акції здобувачів вищої освіти, які вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;

«Молодіжні ініціативи» - волонтерські проєкти або акціїмолоді, яка не навчається у закладах середньої або вищої освіти, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;

«Волонтерські ініціативи в зоні проведення АТО/ООС» - волонтерські проєкти або акції, що здійснюються в зоні проведення АТО/ООС, які реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;

«Волонтерські ініціативи у боротьбі з COVID-19» - волонтерські проєкти або акції, що направлені на запобігання поширенню та подолання негативних наслідків COVID-19, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;

«Екологічні волонтерські ініціативи» - волонтерські проєкти або акції, що пов’язані з екологічною тематикою, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році.

 «Гуманітарні ініціативи» - волонтерські проєкти або акції, будь-якої спрямованості, не охоплені іншими номінаціями, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році.

Учасником Конкурсу може стати кожен громадянин України, ініціативна група, приватна компанія, благодійна організація або громадська організація.

Для участі у Конкурсі необхідно заповнити онлайн-форму  (https://docs.google.com/forms/d/1tTTKL_SLg1x1spqVEJ0e04eXyjNXiKcQIp-gUUPjr74/edit?usp=sharing)до  15 листопада 2020 року.

Переможці конкурсу будуть нагороджені диплома 1, 2, 3 ступенів) та цінними подарунками.

Для оцінювання проєктної ініціативи встановлюються наступні критерії: актуальність; охоплення; інноваційність підходів; вагомість результатів.

З Положенням про Конкурс можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1f0xpPnMUXu_WPJ__1oXWzHYfQTxoYEZv/view?usp=sharing

Голова Оргкомітету - Сошников Антон Олександрович, uccplec@gmail.com, 0955031091.

https://rada.info/upload/users_files/04060134/fcc1d43bd52c8a2af2d66fd626e53c84.pdf

 

___________________________________________________________________________________________________________

Держенергонагляд попереджає: рибалити поблизу ліній електропередачі суворо заборонено!

 

У літній сезон приємним та досить поширеним відпочинком серед багатьох людей є риболовля. Проте, навіть на риболовлі може спіткати такий небезпечний фактор, як електрострум, адже досить часто поблизу водойм знаходяться повітряні лінії електропередачі (далі – ЛЕП).

З метою запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж» визначено охоронні зони електричних мереж:

 

Напруга повітряних ліній електропередачі

Охоронна зона, м

До 1 кВ

2

До 20 кВ

10

35 кВ

15

110 кВ

20

150, 220 кВ

25

330, 400, 500 кВ

30

750 кВ

40

 

Так, відповідно до пункту 9 Правил, у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв рибалити суворо заборонено!

Крім того, повідомляємо, що при переміщеннях під повітряними лініями смертельно небезпечно здіймати вудилища та нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі.

Якщо Ви подарували вудочку дитині, обов’язково поясніть їй правила поведінки поблизу ЛЕП. Юні рибалки, захоплені риболовлею, можуть забути про обережність. Якщо Ваша дитина зібралась на риболовлю, поясніть їй прості правила електробезпеки та небезпечність наближення до електричних мереж (розподільних пунктів, трансформаторних підстанцій, ЛЕП). Нагадайте, що на всіх енергетичних об’єктах розміщені знаки, що попереджають про небезпеку ураження електричним струмом.

Також смертельно небезпечною може бути риболовля під час грози, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди та притягувати удар блискавки.

«Обережно! Проводи ЛЕП під напругою! Ловити рибу заборонено!», «Не влізай! Уб’є!» – це не просто слова, а знаки, що попереджають про реальну небезпеку, ігнорування яких може привести до смертельних наслідків.

Держенергонагляд звертається з проханням дотримуватися простих правил під час риболовлі, а саме:

 • будьте уважними самі та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку поблизу ЛЕП;
 • уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під проводами повітряних ліній електропередачі;
 • дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі.

Будьте обережними, бережіть себе та своїх близьких!

Довідково:

Сучасні вудки виробляються із вуглепластику – матеріалу, який є провідником електричного струму. Підвищена вологість поблизу водойм створює небезпеку для життя навіть при наближенні до дротів діючої електролінії. Незважаючи на те, що на сучасних вудках нанесений попереджувальний знак, а у паспортах чи супровідних документах пишуть про неприпустимість використання їх поблизу ЛЕП, рибалки нехтують цими елементарними правилами безпеки та продовжують рибалити поряд із ЛЕП. Внаслідок цього, виникає небезпека електротравм із летальними наслідками.

_________________________________________________________________________________________________________

 

На Херсонщині громадяни активно документуються

сучасними паспортами у формі картки

Протягом липня громадяни переважно зверталися до Міграційної служби Херсонської області за оформленням паспорта громадянина України у формі ID-картки.

Так, територіальними підрозділами Управління ДМС України в Херсонській області у липні 2020 року оформлено:

 • ID-карток – 3 896
 • Паспортів громадянина України для виїзду за кордон – 3 695

Звертаємо увагу громадян: оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у період дії карантину здійснюються за місцем звернення особи.

Детальну інформацію з отримання чи оформлення документів можна дізнатися за телефоном: (0552) 35-40-56.

 

Управління ДМС у Херсонській області

_________________________________________________________________________________

Запитували? Відповідаємо

За 6 місяців поточного року на телефонну «гарячу лінію» Управління ДМС України в Херсонській області надійшло понад 2000 звернень. Проаналізувавши їх, надаємо роз’яснення на найчастіші запитання:

 1. Чи можна оформити паспорт громадянина України у формі карти не за місцем реєстрації?

Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки по досягненню 14-річного віку або видача замість паспорта-книжечки зразка 1994 року) здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання.

Але у період дії карантину оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, здійснюється за місцем звернення особи. (Пункт 4 Прикінцевих положень Закону України від 17 березня 2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

 1. Особа, яка подала документи на оформлення паспорта громадянина України, перебуває за кордоном та під час карантину не має змоги прибути до територіального підрозділу ДМС в строк для отримання документа. Чи можливе отримання документа іншою особою на підставі довіреності?

Ні. Отримати документ можна виключно особисто, оскільки під час видачі обов'язково проводиться процедура верифікації особи (зокрема, за відбитками пальців рук).

Слід зазначити, що з метою отримання документа особа може звернутися до територіального підрозділу ДМС після завершення карантину.

 1. Який строк дії паспорта громадянина України у формі картки?

Особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 4 роки.

Особам, яким виповнилося 18 років, паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 10 років.

 1. Чи застосовуватимуться штрафні санкцій через несвоєчасне звернення до підрозділів ДМС у період карантину?

Ні. Під час карантину до суб'єктів звернення не застосовуватимуться жодні штрафи у зв'язку з несвоєчасним зверненням для оформлення паспорта громадянина України у формі картки, несвоєчасним вклеюванням фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку або порушенням міграційного законодавства іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні.

 1. Який строк оформлення паспорта громадянина України у формі картки та яка вартість даної послуги?

Оформлення паспорта громадянина України у формі картки становить - 10 або 20 робочих днів з моменту подання відповідної заяви.

За оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта справляється адміністративний збір у порядку та розмірах, установлених законодавством. Адміністративний збір справляється у разі оформлення замість втраченого або викраденого, обміну паспорта зразка 1994 року. Вартість даної послуги становить 471 грн – за оформлення паспорта у строк 10 робочих днів та 345 грн - за оформлення паспорта у строк 20 робочих днів.

Паспорт, який оформлюється вперше, видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання.

За оформлення паспорта вперше адміністративний збір не справляється.

 1. Чи обов’язково змінювати паспорт-книжечу на картку?

Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. Однак у даний час законодавством передбачено обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на картку за бажанням власника.

Також паспорт громадянина України у формі картки видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта зразка 1994 року (втрата, крадіжка, псування, зміна прізвища або інших даних власника документа).

Крім того, паспорт-книжечка обмінюється на паспорт громадянина України у формі картки, якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років.

 1. Як отримати довідку у формі витягу з Єдиного державного демографічного реєстру?

Кожна особа, персональні дані якої (інформація про яку) внесені до Єдиного державного демографічного реєстру (далі – Реєстр), має право на безоплатне отримання довідки про внесення інформації до Реєстру та видані документи (далі - довідка)

Довідка видається розпорядником Реєстру, його територіальними органами/територіальними підрозділами або через уповноваженого суб’єкта незалежно від реєстрації місця проживання особи за її заявою, в якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові особи, унікальний номер запису в Реєстрі, реквізити документа протягом трьох робочих днів з дня подання заяви.

 1. Куди необхідно звертатися у разі втрати, викрадення, обміну паспорта громадянина України у формі картки?

Відповідь залежатиме від того, за яких обставин це відбулось.

Якщо паспорт було викрадено, необхідно звернутись із заявою до поліції. За результатами розгляду звернення про викрадення паспорту в поліції, суб’єкту звернення нададуть витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

З цим витягом необхідно звернутись до будь-якого територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта (Паспортного сервісу або центру надання адмінпослуг (за умови що там є технічна можливість оформлення біометричних документів).

Перелік документів, які необхідно надати, не залежно від причини необхідності отримання нового паспорта - викрадення, втрата, знищення, пошкодження, визначено Порядком оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (постанова Кабміну від 25.03.2015 № 302).

 1. Скільки коштує оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

На сьогоднішній день вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить 682 грн (оформлення протягом 20 робочих днів) або 1034 грн (оформлення протягом 7 або 3 робочих днів).

 1. Чи змінився графік роботи підрозділів УДМС в Херсонській області у період карантину?

На період дії карантину змінився лише графік роботи УДМС в Херсонській області, а графік роботи територіальних підрозділів УДМС в Херсонській області лишився без змін.

Так, суб’єкти звернення можуть звернутися до УДМС в Херсонській області:

 • з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 12:00 та з 12:45 до 17:00 (у п’ятницю – до 15:45).

А до територіальних підрозділів УДМС в Херсонській області:

 • вівторок, середа, субота з 09:00 до 13:00 та з 13:45 до 18:00;
 • у четвер з 08:00 до 13:00 та з 13:45 до 17:00;
 • у п’ятницю – з 09:00 до 13:00 та з 13:45 до до 16:45).

Звертаємо увагу, що в приміщеннях УДМС в Херсонській області та територіальних підрозділах з 11:00 до 11:30 та з 12:00 до 12:45 проводиться санітарна обробка приміщень.

У разі виникнення будь-яких питань ви можете звернутись на телефонну «гарячу» лінію УДМС України в Херсонській області за номером телефону: (0552) 25-40-56.

                                                                                        Управління ДМС України у Херсонській області

 

_________________________________________________________________________________________________________

Віднині міжнародний аеропорт «Херсон» приймає мобільний додаток «Дія» на паспортному контролі під час внутрішніх авіаперевезень. Отже, відлітати до Києва чи Львова можна без наявності з собою паспорта. Для цього достатньо під час проходження контролю надати ID-картку чи закордонний паспорт у мобільному застосунку. Готовність до роботи онлайн-системи перевірив заступник голови облдержадміністрації Андрій Богданович.
Херсонський аеропорт одним з перших почав використовувати сучасні способи ідентифікації особи для внутрішніх авіаперевезень в межах пілотного проекту. Додаток «Дія» є електронним аналогом звичайного паспорту громадянина (або біометричного закордонного). Його використання дозволить пройти перевірку на летовищі швидко і безперешкодно.
Щоб скористатися послугою, достатньо в аеропорту, на пункті контролю, відкрити мобільний додаток «Дія» з вашим ID-паспортом громадянина чи закордонним біометричним паспортом. Працівник авіабезпеки зчитає QR-код з «Дії» через планшет і здійснить всі необхідні процедури, аби ви могли відправитись на борт літака.
Варто запам’ятати! Використовувати додаток «Дія» замість паспорта можна ТІЛЬКИ в українських аеропортах і для внутрішніх рейсів.
Подорожуйте зручно! Подорожуйте Україною!   

 

_______________________________________________________________________________________

 

УВАГА!!!

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 р. № 500 змінено розклад роботи сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області.

Прийом та обслуговування відвідувачів щодня розпочинається з:

10 год. 00 хв.

Просимо дотримуватися обмежень, які діють під час карантину. Обслуговування проводиться тільки за умови використання індивідуальних засобів захисту.

 

_______________________________________________________________________________________

 

                                                     Шановні члени сімей загиблих!
З метою вшанування та увічнення пам’яті про героїв Херсонщини, які загинули в АТО/ООС захищаючи територіальну цілісність та суверенітет України, Управління у справах ветеранів і внутрішньо переміщених осіб ініціює та організовує збір інформації (вірші, малюнки, фотографії, спогади про сина, чоловіка, батька) для видання збірки віршів.
Інформацію просимо надавати:
за адресою: м. Херсон, площа Свободи, 1, каб. 130;
ел. адреса: veteran.vpo@gmail.com.
Контактна особа: Буянов Петро Володимирович, телефон (095) 248 82 55.

______________________________________________________________________________________

 

   

Особливості проведення перевірок характеристик продукції

у її розповсюджувачів

Проведення планових перевірок характеристик продукції у її розповсюджувачів здійснюється згідно із секторальними планами ринкового нагляду. Відповідно до статті 20 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та пункту 24 постанови Кабінету Міністрів України від 26.12.2011 № 1410 «Про затвердження Порядку розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання»  затверджено секторальний план державного ринкового нагляду на 2020 рік, який оприлюднено на сайті Державної служби України з питань праці.

Проведення позапланових перевірок: за зверненнями споживачів (користувачів) відповідної продукції, а також органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих рад, правоохоронних органів, громадських організацій споживачів (об'єднань споживачів), об’єднань суб’єктів господарювання, у яких міститься інформація про розповсюдження продукції, що завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, що можуть завдати такої шкоди, і відсутня інформація, за якою виробника такої продукції може бути ідентифіковано, але міститься інформація, за якою може бути встановлено розповсюджувача, у якого було придбано (виявлено) таку продукцію).

1) на початковому етапі перевірки об'єктами перевірки є:

а) наявність знака відповідності технічним регламентам, якщо його нанесення передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, та додержання вимог щодо форми, опису, правил та умов нанесення знака відповідності технічним регламентам, а також правил його застосування;

а-1) за ланцюгом постачання, якщо за результатами перевірки характеристик продукції є підстави вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам внаслідок дій чи бездіяльності виробника такої продукції або будь-якого іншого суб’єкта в ланцюгу постачання;

б) наявність супровідної документації, яка має додаватися до відповідної продукції (зокрема інструкція з користування продукцією), етикетки, маркування, інших позначок, якщо це встановлено технічними регламентами, та їх відповідність встановленим вимогам;

в) наявність декларації про відповідність, якщо згідно з технічним регламентом на відповідний вид продукції продукція при її розповсюдженні має супроводжуватися такою декларацією;

2) на наступних етапах перевірки можуть бути проведені:

а) обстеження зразків відповідної продукції та ідентифікація виробника продукції;

б) відбір та експертиза (випробування) зразків продукції (у разі якщо є підстави вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам).

За результатами здійснення планової або позапланової перевірки характеристик продукції складається акт перевірки характеристик продукції, в якому зазначається детальний опис порушень вимог законодавства, виявлених під час перевірки, з посиланням на відповідну вимогу законодавства.

В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу ринкового нагляду, які здійснювали перевірку, та суб’єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.

Якщо суб’єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.

Зауваження суб’єкта господарювання або уповноваженої ним особи щодо здійснення перевірки є невід’ємною частиною акта органу ринкового нагляду.

У разі відмови суб’єкта господарювання або уповноваженої ним особи підписати акт посадова особа органу ринкового нагляду вносить до такого акта відповідний запис.

Один примірник акта вручається керівнику чи уповноваженій особі суб’єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі, у тому числі фізичній особі - підприємцю, або уповноваженій нею особі в останній день перевірки, а другий зберігається в органі ринкового нагляду.

З огляду на вищевикладене, Головне управління Держпраці у Херсонській області звертається до суб’єктів господарювання, які здійснюють розповсюдження нехарчової продукції, з проханням забезпечити виконання вимог законодавства про державний ринковий нагляд.

__________________________________________________________________________________________________________

 

До уваги споживачів природного газу – надання показників лічильника!

 

За інформацію АТ «Херсонгаз», з огляду на повідомлення, які надходять з Голопристанського та Олеківського районів стосовно зняття показників лічильника працівниками АТ «Херсонгаз», у період з 01 по 05 квітня 2020 року, повідомляємо, що на час дії карантинних заходів працівники АТ «Херсонгаз» не здійснюють зняття показників лічильника, які знаходяться на території споживачів.

На період карантину усі показники газових лічильників за березень приймаються ВИКЛЮЧНО в дистанційному режимі (особистий кабінет, телефони, вайбер-бот) у період з 01 по 05 число.

Також наголошуємо, що усі працівники товариства в обов’язковому порядку мають при собі службові посвідчення.

Будь ласка, будьте уважними, своєчасно сплачуйте за отримані комунальні послуги та бережіть своє здоров’я! 

 

Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання

поширенню COVID-19 від МОЗ

 

Активно заохочуйте працівників з ознаками захворювання залишатися вдома:

Працівникам, які мають симптоми гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), потрібно залишатися вдома і не приходити на роботу, доки у них не мине лихоманка (> 37,7°С та вище) та будуть відсутні будь-які інші симптоми ГРЗ (наприклад, кашель, задишка) щонайменше протягом 24 годин за умови незастосування засобів симптоматичної терапії (наприклад, засоби від кашлю, жарознижуючі).

Забезпечте гнучкість політики надання відпусток для гарантування самоізоляції співробітників, які мають симптоми ГРЗ, а також для догляду за хворими членами сім’ї. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» визначено, що у разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не включається у загальний строк, встановлений статтею 84 Кодексу законів про працю України та статтею 26 Закону України «Про відпустки».

За можливості необхідно перевести працівників на виконання роботи дистанційно. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором вдома, а також надавати працівнику, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, за його згодою відпустку. В першу чергу необхідно зменшити ймовірність зараження осіб з підвищеним ризиком, до яких належать люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями (захворювання серця, легень, цукровий діабет), що піддаються більшому ризику розвитку серйозних ускладнень, спричинених COVID-19.

Не допускайте перебування хворих працівників разом з іншим персоналом:

Співробітники, у яких після прибуття на роботу або протягом дня виявляються симптоми гострого респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла), повинні бути негайно відправлені додому та повідомити сімейного лікаря, а при розвитку невідкладних станів (задишка, стійкий біль у грудній клітці) - звернутися за екстреною медичною допомогою за номером 103.

Під час транспортування хворий працівник має перебувати у захисній масці. Необхідно уникати громадського транспорту при переміщенні додому на самоізоляцію. Транспортувати особу можна на приватному транспортному засобі, при цьому рекомендується відкрити вікна Особа, яка перевозить хворого, повинна використовувати засоби індивідуального захисту (респіратор, окуляри, рукавички).

Підкресліть необхідність перебування вдома під час хвороби, дотримання правил гігієни:

Розмістіть на видному місці в офісах плакати, які заохочують працівників залишатися вдома, якщо вони мають ознаки захворювання, дотримуватись респіраторної гігієни й етикету кашлю та чхання, та дотримуватися правил гігієни. Плакати доступні для завантаження на веб-сторінках:

https://drive.google.com/drive/folders/1_zhh97mtj2Y7I7238fQim0Uc4p1Kx_KN

та https://covid19.com.ua.

Забезпечте наявність у санвузлах та на робочому місці мила, води, одноразових рушників та дезінфікуючих засобів для рук, що містять не менше 60 % спирту. Розмістіть дезінфікуючі засоби в різних місцях та конференц-залах, щоб заохотити дотримання правил гігієни.

Забезпечте наявність смітників, до яких не потрібно торкатися руками (наприклад, смітники з педаллю).

Організуйте регулярне прибирання приміщень:

Забезпечте протирання поверхонь, до яких часто торкаються (робочі столи, кухонні стільниці та дверні ручки).

Забезпечте наявність одноразових серветок, які зможуть використовувати працівники для протирання клавіатури, робочих столів тощо.

Проконсультуйте працівників перед відрядженням:

Необхідно максимально обмежити відрядження працівників.

Порадьте співробітникам перевірити себе на наявність симптомів гострих респіраторних захворювань перед початком подорожі, а у разі їх виявлення - повідомити свого керівника та залишитись вдома і за необхідності негайно звернутись за консультацією до сімейного лікаря.

У разі виявлення особи з COVID-19:

У разі виявлення COVID-19 у співробітника чи члена його сім’ї, він зобов’язаний повідомити про це роботодавця з метою інформування інших співробітників та попередження розповсюдження хвороби.

Якщо співробітник контактував з особами, у яких було виявлено COVID-19, він повинен повідомити свого керівника, залишитись у самоізоляції (рекомендації щодо самоізоляції додаються) та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій.

Планування роботи під час епідемії COVID-19 в Україні

Усі роботодавці повинні вжити заходів для зменшення поширення COVID-19 на підприємства, установах, організаціях. Вони включають одну або декілька опцій: зниження рівня передачі COVID-19 серед персоналу, захист людей, які мають більш високий ризик виникнення важких ускладнень захворювання, мінімізація несприятливих наслідків для інших суб’єктів господарювання. Зокрема, при прийнятті рішень можна враховувати такі чинники:

Вплив хвороби на працівників, що мають підвищений ризик. Поінформуйте таких працівників, що вони можуть піддаватися більшому ризику важкого перебігу захворювання.

Підготуйтеся до можливого збільшення кількості відсутніх працівників на робочих місцях через їхню хворобу, або хворобу членів їхніх сімей, карантин у дитячих садочках та школах, введення додаткових карантинних обмежень місцевими органами влади:

- реалізуйте плани продовження функціонування підприємства (організації) у випадку, коли значна кількість працівників відсутня через непрацездатність;

- навчайте персонал виконувати основні функції таким чином, щоб робота продовжувалася навіть якщо ключові співробітники відсутні;

- оцініть свої основні функції та наскільки інші люди або суспільство розраховують на Ваші товари та послуги. Будьте готові змінити свою ділову практику, якщо це потрібно для підтримання критичних операцій (наприклад, визначте альтернативних постачальників, визначте пріоритетність постачальників, тимчасово призупиніть деякі ваші операції, якщо це необхідно);

- роботодавцям, підприємство (організація) яких розташовані у декількох місцях/місцевостях, рекомендується надати місцевим керівникам повноваження вживати відповідних заходів, викладених у їхньому плані реагування на інфекційні захворювання, з урахуванням умов в кожній місцевості;

- для всіх підприємств (організацій) наполегливо рекомендується координація з представниками державних або місцевих органів влади та службовими особами охорони здоров’я, щоб отримувати своєчасну та точну інформацію, яка допоможе вжити необхідні заходи у кожній місцевості, де підприємства (організації) ведуть свою діяльність. Оскільки інтенсивність спалаху може відрізнятися залежно від географічного положення, місцеві органи охорони здоров’я видаватимуть рекомендації, характерні для їхньої місцевості.

Рекомендації роботодавцям:

Залучайте своїх працівників до розробки та внесення змін до вашого плану реагування на інфекційні спалахи.

Проведіть моделювання введення в дію розробленого плану, щоб заздалегідь з’ясувати, чи є в плані прогалини або проблеми, які потрібно виправити.

Поділіться своїм планом із працівниками та детально поясніть політику щодо кадрових ресурсів, робочого місця та забезпечення гнучкості щодо відпусток.

Діліться кращими практиками з іншими підприємствами (організаціями) у своїй місцевості (особливо тими, що знаходяться у Вашому ланцюгу постачальників), асоціаціями, щоб покращити зусилля щодо реагування.

Рекомендації щодо плану реагування на спалах інфекційних захворювань:

Перегляньте політику щодо кадрових ресурсів та переконайтеся, що вона відповідає рекомендаціям у галузі охорони здоров’я, чинному законодавству про працю та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».

За можливості необхідно запровадити практику дотримання дистанції між працівниками, а також між працівниками та іншими особами (клієнтами, відвідувачами тощо). Наприклад, організувати дистанційну роботу або гнучкі робочі години (позмінно). Для працівників, які здатні працювати через засоби телекомунікацій, керівники повинні заохочувати дистанційну роботу замість того, щоб приходити на робоче місце. Переконайтеся, що у вас є інформаційні технології та інфраструктура, необхідні для підтримки певної кількості працівників, які можуть працювати вдома.

Мінімізуйте ризики взаємодії між працівниками, а також між працівниками та іншими людьми. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом може змінюватися режими роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб. Інформація про такі зміни повинна доводитись до відома населення з використанням веб-сайтів та інших комунікаційних засобів.

Зверніться до місцевих органів охорони здоров’я для підтвердження каналів зв’язку та методів розповсюдження інформації про місцевий спалах.

Рекомендації для осіб, з підозрою або COVID-19,

які перебувають вдома у самоізоляції:

Залишайтеся вдома, окрім ситуацій, коли потребуєте медичної допомоги

Ви повинні обмежувати діяльність поза своїм будинком/квартирою, за винятком отримання медичної допомоги. Не ходіть на роботу, до навчальних закладів та в інші місця громадського користування. Не користуйтесь громадським транспортом або таксі.

Ізолюйте себе від інших людей і тварин у своєму будинку/квартирі

Люди: Наскільки це можливо, ви повинні залишитися в окремій кімнаті і витримувати дистанцію понад 1,5 метра від інших членів сім’ї/або сусідів у вашому домі. Також слід використовувати окремий санвузол, якщо він є. Особливо уважно дотримуйтесь цих рекомендацій, якщо у вашій сім’ї є особи, що належать до групи ризику.

Дезінфекція предметів та поверхонь:

Потрібно щодня періодично дезінфікувати всі предмети/поверхні, до яких часто торкаються. До них належать: стійки, столи, дверні ручки, вимикачі, змішувачі, раковини, унітази, телефони, клавіатури, планшети, тумбочки тощо та будь-які поверхні, де можуть знаходитися біологічні рідини. З метою дезінфекції необхідно використовувати побутові мийні засоби або серветки. Під час їх застосування потрібно дотримуватись інструкцій виробника.

Моніторинг стану здоров'я:

Якщо ви знаходитеся вдома на карантині (у самоізоляції) потрібно уважно слідкувати за станом здоров’я. Двічі на день вимірюйте температуру тіла.

Негайно зверніться до свого лікаря або телефонуйте за номером 103, якщо з’явився один або декілька перелічених симптомів: зросла температура тіла (понад 380 С) або з’явився озноб чи лихоманка; утруднене дихання, задишка; постійний кашель; стійкий постійний біль у грудній клітці.

Припинення самоізоляції

Рішення про припинення самоізоляції та запобіжних заходів приймається у кожному випадку окремо та після консультації з медичними працівниками відповідно до правил, встановлених місцевими органами охорони здоров’я.

(літній вік, хронічні захворювання легень, серцево-судинні хвороби, цукровий діабет тощо)

Тварини: Не контактуйте з домашніми чи іншими тваринами.

Заздалегідь зателефонуйте і попередьте сімейного лікаря

Якщо ви потребуєте медичної допомоги, зателефонуйте сімейному лікарю і повідомте, що у вас підозрюється або підтверджений COVID-19. Це допоможе медичному персоналу вжити заходів, аби вберегти інших люди від зараження чи впливу. Одягніть захисну маску перед контактом з медичними працівниками. Ці кроки допоможуть обмежити поширення інфекції.

Носіть захисну маску

Потрібно носити захисну маску, коли ви знаходитесь поряд з іншими людьми (наприклад, спільне використання кімнати чи транспортного засобу) або домашніми тваринами, перед відвідуванням закладу охорони здоров’я, або приїздом бригади екстреної медичної допомоги. Якщо ви не можете носити захисну маску (наприклад, тому що це спричиняє проблеми з диханням), люди, які живуть з вами, не повинні залишатися в одній кімнаті з вами або, якщо це неможливо, мусять носити захисні маски.

Дотримуйтесь правил гігієни під час кашлю чи чхання

Прикривайте рот і ніс тканиною чи серветкою під час кашлю чи чхання. Викидайте використані засоби в окремий контейнер для сміття. Після цього помийте руки з милом протягом щонайменше 20 секунд і/або обробіть руки дезінфікуючим засобом, що містить щонайменше 60 % спирт, втираючи достатню кількість у всю поверхню до їх висихання. Мило обов’язково використовувати у разі помітного забруднення рук.

Часто мийте руки

Часто мийте руки з милом принаймні 20 секунд. Якщо немає можливості помити руки, їх потрібно обробити дезінфікуючими засобами на основі 60-95 % спирту , втираючи достатню кількість у всю поверхню до їх висихання. У разі помітного забруднення рук обов’язково мийте руки з милом. Не торкайтеся очей, носа і рота брудними руками.

Використовуйте індивідуальні предмети домашнього вжитку

Не можна користуватися посудом, чашками, рушниками, постільною білизною та іншими предметами домашнього вжитку спільно з іншими людьми або домашніми тваринами. Після використання цих предметів їх слід ретельно обробити/помити мийними засобами.

                                                                             

____________________________________________________________________________      

    Задля запобігання поширенню COVID-19 користуйтесь публічними послугами                                                                           Держенергонагляд

 

В сучасних умовах поширення коронавірусу, карантину та режиму надзвичайної ситуації закликаємо громадян користуватись публічними послугами дистанційно, оскільки надати показники лічильників, оплатити комунальні послуги тощо можна онлайн.

Оператори системи розподілу електричної енергії (ОСР) в усіх регіонах країни припинили доступ відвідувачів до центрів обслуговування клієнтів та інформаційно-консультаційних центрів на період дії карантину. Такі дії зроблено на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання та поширення на території України коронавірусу COVID-19» Обслуговування споживачів ОСР відбувається дистанційно: за допомогою колцентрів та електронних сервісів. Уся інформація щодо дистанційного обслуговування клієнтів, каналів спілкування, приєднання до електромереж, аварійних відключень, подання показників лічильників тощо розміщена на офіційних вебсайтах підприємств.

Звертаємо увагу замовників послуг з приєднання до електричних мереж. Якщо потрібно подати заяву про приєднання електричних установок до електричних мереж разом із копіями необхідних документів – робіть це дистанційно. Пакет документів можна подати поштовим рекомендованим відправленням або в електронному вигляді через офіційний вебсайт ОСР у мережі інтернет із застосуванням електронного цифрового підпису. 

Також інформуємо, що низка публічних послуг доступна у режимі онлайн. З переліком адміністративних послуг, що надаються центром надання адміністративних послуг (ЦНАП) можна ознайомитися за посиланням. Якщо у цьому переліку немає послуги, яка вам необхідна – радимо проконсультуватись з ЦНАП чи держорганом за допомогою телефону або онлайн стосовно можливості отримання послуги дистанційно. Зверніть увагу! Прикінцевими положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» визначено, що з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг, а також строків їх надання.

Держенергонагляд закликає українців свідомо та відповідально поставитися до проблеми поширення коронавірусної інфекції. Не виходити з дому без нагальної потреби, оскільки самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування. 

Бережіть себе та своїх близьких! Будьте здорові!​

Офіційний вебсайт Держенергонагляду: https://sies.gov.ua/

__________________________________________________________________________________________________________

                                                                                  УВАГА!

Інформація щодо заходів з протидії поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID - 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 знаходитьсяч за посиланнями:


https://fex.net/ru/s/selm1yf

https://fex.net/ru/s/poypa3m

 https://covid19.com.ua/ 

https://nszu.gov.ua/

___________________________________________________________________________________

 

Забороняється припиняти електропостачання громадянам на період дії карантину, – Держенергонагляд

 

Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій та наголосив на необхідності дотримання вимог законодавства і відповідно до нього не обмежувати та/або не припиняти постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину.

Такі норми прописано у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, у підпунктах 4 та 5 пункту 3 розділу ІI (прикінцеві положення) закону зазначено, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нараховувати та стягувати неустойки (штрафи або пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

В умовах карантину та надзвичайної ситуації, яку 25 березня було запроваджено на всій території країни, чимало громадян не зможуть вчасно та у повному обсязі оплатити комунальні платежі, тому Держенергонагляд закликав ліцензіатів з розподілу електроенергії та електропостачальників з розумінням та відповідальністю поставитись до ситуації, що склалась. Послуги з постачання електричної енергії мають надаватись споживачам безперервно. Перерви у постачанні можуть виникати у випадку ремонтних та профілактичних робіт, а також робіт з ліквідації аварій.

Довідково:

Відповідно до абзацу 5 підпункту 2 пункту 4 статті 9 Закону України «Про ринок електричної енергії» Держенергонагляд здійснює державний енергетичний нагляд за дотриманням учасниками ринку (крім споживачів) встановленого нормативними документами з питань електроенергетики порядку застосування оператором системи передачі, оператором системи розподілу та електропостачальником заходів з обмеження та/або припинення постачання електричної енергії споживачам.

 

________________________________________________________________________________________________________

УВАГА !!!

У зв'язку з карантином

Скадовська районна державна адміністрація приймає звернення у дистанційному режимі 

(телефоном чи через електронну пошту)

Контакти: (05537) 5-32-37

Електронна пошта: vd-jalob@ukr.net

______________________________________________________________________

 

УВАГА !!!

Безкоштовна "гаряча лінія" Громадської організації "Донбас СОС" надає консультації з питань соціального та пенсійного забезпечення, пертину лінії розмежування, доступу до освітніх, медичних та житлових програм, а також програм працевлаштування за телефоном

0-800-309-110

________________________________________________________________________________________________

 

            АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ХЕРСОНГАЗ» 

Повідомляє, що з 01.01.2020 року на підставі пункту 1 глави 6 розділу VI Кодексу газорозподільних систем (Кодекс ГРМ), затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. №2494, пункту 6,1 розділу VI Типового договору розподілу природного газу, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. №2498, Постанови НКРЕКП "Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «ХЕРСОНГАЗ»" відЛ4.12.2019 року №3046, для побутових споживачів природного газу розділено плату за послуги з газопостачання на дві складові:

природний газ, як товар;

послуга з розподілу природного газу.

Таким чином кожний побутовий споживач сплачує своєму йостачальнику (на території Херсонської області — постачальник із спеціальними обов'язками ТОВ "Херсонрегіонгаз") вартість фактично спожитого природного газу, а за послуги з розподілу цього природного газу окремо — АТ "Херсонгаз" (Оператор ГРМ). При цьому плата за послуги з розподілу природного газу, у відповідності до глави 6 розділу 6 Кодексу ГРМ, здійснюються виходячи з величини річної замовленої потужності об'єкта споживача та оплачуються споживачем рівномірними частками протягом календарного року.

Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається ж добуток 1/12 річної замовленої потужності об'єкта споживача на тариф, встановлений НКРЕКП для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.

Річна замовлена потужність об'єкта споживача на розрахунковий календарний рік визначається Оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об'єктом за газовий рік (період часу, який розпочинається з першої газової доби жовтня поточного календарного року і триває до першої газової доби жовтня наступного календарного року), що передував розрахунковому календарному року, який визначається відповідно до вимог цього Кодексу ГРМ.

Реквізити АТ "Херсонгаз" для оплати за послуги з розподілу природного газу наступні: 73036, м. Херсон, вул. Поповича, буд. З, р/р ИА053808050000000026005619739 АТ Райффайзен Банк АВАЛЬ у м. Києві, МФО 380805, ЄДРПОУ 03355353.

________________________________________________________________________________________________________

         Шановні скадовчани та мешканці району! Нашої з Вами допомоги потребує Кравченко Марія, якій лікарі встановили діагноз медулобластома мозочка із множинними метастазами в оболонки головного та спинного мозку. Марії необхідне коштовне лікування вартістю 13-14 тис. грн. на місяць.

Просимо всіх небайдужих надсилати кошти на рахунок матері Марії за реквізитами вказаними нижче.

 

Для поповнення у відділенні ПАТ КБ “ПриватБанк”, Вам необхідно повідомити операціоністу номер свого рахунку для поповнення: 4149499110843974.

 

Поповнення в інших українських банках:

ОДЕРЖУВАЧ - Кравченко Н.Ф.

РАХУНОК - 29244825509100

БАНК ОДЕРЖУВАЧА - ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», КИЇВ, УКРАЇНА

ЄДРПОУ одержувача - 14360570

ЄДРПОУ банку - 14360570

МФО - 305299

ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ - 4149499110843974, КРАВЧЕНККО НІНА ФЕДОРІВНА, 2695210803

 

Кожна гривня яку ви надішлете стане кроком уперед до одужання Марії.