Передноворічне заняття з профорієнтації

26 грудня поточного року на замовлення керівництва Скадовської філії Херсонського вищого училища фізичної культури для 28 учнів зазначеного закладу було проведено профорієнтаційне заняття «Свідомий вибір професії – запорука успішного майбутнього» у приміщенні Скадовської філії Херсонського обласного центру зайнятості.

Учням розповіли про послуги державної служби зайнятості. Одночасно діти ознайомилися з основами роботи фахівців Скадовської філії Херсонського обласного центру зайнятості. Також учнів ознайомили з інформаційним сектором, де до їхньої уваги було представлено інформаційно-довідкові матеріали з описом професій, інформація про навчальні заклади Херсонської області. На стенді вакансій учні мали змогу ознайомитися з професіями, які потребує на даний момент ринок праці Скадовського району.

Надалі робота з учнями проходила в кабінеті для проведенні семінарів, де фахівець з профорієнтації Катерина Золотухіна ознайомила дітей з історією виникнення професій та постійним їх збільшення у зв’язку із змінами характеру та змісту праці, детально розібрала з учнями усі пункти основної формули вибору професій «Хочу. Можу. Треба», ознайомила з інформацією про світ професій та спеціальностей на перспективу, які користуються попитом на ринку праці,  про професії майбутнього, про перенасиченість ринку праці спеціалістами з вищою освітою та престижність робітничих професій в регіоні. С цікавістю присутні виконували справу «Гра в лотерею», мета якою – показати учасникам наслідки випадкового вибору професії, дати зрозуміти необхідність активних дій щодо вибору професії. Крім того, присутнім було рекомендовано скористатися додатком в Googl Play - центр професійної орієнтації.

Також учні пройшли тестування за допомогою Диференційно-діагностичного опитувальника інтересів (ДДО) на визначення нахилів до типу професій, дізналися про можливість вивчити себе за допомогою інших тестів на самовизначення. Захід був цікавим, змістовним та корисним.