Пам’ять ніколи не згасне

День перемоги над нацизмом - свято зі сльозами на очах, бо занадто високу ціну заплатили за нього народи - десятки мільйонів жертв, скалічених доль, втрачених талантів, незагоєних фізичних, душевних ран. Немає на українській землі, у нашому селі родини, у літописі якої не залишила страшні сторінки та жахлива війна, відлуння якої болить нам і сьогодні.

Вдячні нащадки шанують великий подвиг, мужність. Патріотизм, незламну волю, самопожертву та гуманізм покоління, яке вистояло у смертельній борні з нацизмом. Ветерани завжди залишаються для нас взірцем служіння Батьківщині, своєму народу, найкращим людським ідеалам. І сьогодні вони своїм прикладом надихають на перемогу наших воїнів, які відстоюють єдність України, її право на незалежність, демократію та свободу.

Тож, 9 травня 2019 року в селі Красне на площі біля стели загиблим односельчанам культпрацівниками СБК було організовано і проведено мітинг пам’яті «Вклонися, Людино, високим могилам».  Захід був координований з виконкомом сільської ради, Красненською ЗОШ. Прийняли участь всі колективи, що займаються при будинку культури: «Злагода», «Райдуга», «Краплинки», «Козачата», солісти Фоменко О.А., Гнатюк В, Сервуля Д., гурток художнього слова. Звучали тематичні пісні: «9 травня», «Над землею тумани», «Отмените войну», «Весною яблуні зацвітуть», «Я – маленький козак»… Мітинг відкривав і закривав сільський голова О.В. Пістолетов. Місцеві мисливці салютували з рушниць. Наприкінці заходу присутні (близько 400 чоловік) поклали квіти до стели загиблих красненців.

9 травня на площі біля Лазурненського СБК відбувся святковий концерт, присвячений Дню Перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні. Перед концертом, біля Обеліска Слави зійшлись мешканці селища, а також учасники АТО, щоб покласти квіти та послухати панахиду по загиблим солдатам під час ІІ світової війни, яку відправив отець Орест із прихожанами православної церкви.

Свято почалося на площі о 11.00 год.. Концерт відкрила піснею «9-е травня» Валентина Демчук, директор КЗ «Лазурненський СБК». З музичними вітаннями виступили вихованці дитячого садка «Сонечко».

З вітальними словами звернулись до присутніх селищний голова Бєлік Сергій Якович, директор ЗОШ Шумаріна Ірина Григорівна, голова ради ветеранів Москалюк Надія Антонівна і яка прочитала свій авторський вірш .В концерті прийняли участь аматори будинку культури: народний вокальний ансамбль «Вербиченька» з піснями «Маки червоні», «Це моя земля», «Україна-ненька», народний фольклорний ансамбль «Бабусі» з піснями «Козаки повернулись з походу» та «Ой, село», тріо «Порада», керівником цих колективів є Валентина Демчук, солісти гуртка естрадного співу – Тамара Лєпілова, Любов Кравченко, Наталя Романова та Олександр Савенко, керівником якого він є, танцювальний колектив «Ритми», керівник Юрій Калінчев. Дуже сподобався глядачам танець «Вальс» у виконанні Світлани Кравченко і Юрія Калінчева, танець вразив своєю яскравістю, витонченим стилем, притаманним автору, Юрію Калінчеву. Незабутні враження у людей залишили в пам`яті пісні, опалені війною – це «Враги сожгли родную хату», яку виконала ветеран художньої самодіяльності Любов Кравченко, «Огонёк» у виконанні тріо «Порада», «В землянке» у виконанні Олександра Савенка.