Херсонська область

Недопущення насильства в родинах

Насильство у сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти члена родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Негативні дії приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я як постраждалої особи, так і членів родини.

З метою надання соціальних послуг особам, що постраждали від домашнього насилля та проведення профілактичної роботи, 27 листопада 2020 року працівниками Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) спільно з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації та представником Новомиколаївської  територіальної громади здійснено виїзд до родин відносно яких надійшли повідомлення про вчинення домашнього насильства.

У ході роботи з членами родин проведені профілактичні бесіди з питань адміністративної та кримінальної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї. Також працівники Центру звернули увагу на те, що необхідно бути стриманими, оскільки через перебування у самоізоляції та втрачену роботу, збільшилась кількість випадків домашнього насильства.

Також в цей день, проведено вуличну роботу на тему: «Профілактика жорстокого поводження в родинах». Мешканцям с. Новомиколаївка надано інформаційно-просвітницькі матеріали у вигляді буклетів та інформацію з номерами телефонів, за якими можна звернутися по допомогу.

Робота проведена з дотриманням усіх проти епідеміологічних норм та із застосуванням необхідних засобів.