На Скадовщині працює інститут кар’єрного радника.

З 1 січня 2019 року набув чинності новий Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, що вніс низку суттєвих змін в організацію діяльності служби зайнятості щодо надання послуг клієнтам. Тепер шукачі роботи, які завітають до служби зайнятості, спочатку зустрічаються з реєстратором. Його завдання – з’ясувати потреби людини, поінформувати про послуги, які надає служба зайнятості, зокрема в онлайн режимі.

З метою якісного підбору підходящих вакансій та прискорення працевлаштування, реєстратор запропонує скласти резюме, відвідати заходи служби зайнятості, проведе первинне профілювання – оцінку можливостей працевлаштування людини та здійснить підбір підходящої роботи. А в разі неможливості направлення на працевлаштування призначає зустріч з кар’єрним радником. Далі саме цей фахівець опікуватиметься працевлаштуванням людини.

Уже під час комунікації, кар’єрні радники складають для безробітного індивідуальний план працевлаштування відповідно до його профілювання, професії та бажаної посади.

Фахівці, що є радниками, – це співробітники центру зайнятості. Усі вони пройшли навчання за програмою, яка була розроблена державною службою зайнятості, Інститутом підготовки кадрів державної служби зайнятості України та проектом Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».

Кар’єрні радники допомагають безробітним усвідомити їхні сильні особистісні якості, визначити наявні конкурентні переваги, здібності й навички, підтримують у прийнятті рішень, пов’язаних із кар’єрою, зокрема шляхом навчання, та визначають необхідні заходи, які будуть сприяти якнайшвидшому працевлаштуванню безробітних.

Станом на 1 липня кількість зареєстрованих безробітних на Скадовщині становила біля 300 осіб. Більше половини з них – жінки. За допомогою реєстратора та кар’єрних радників вдалося працевлаштувати понад 1000 осіб. Крім того, понад 360 безробітних направлено на навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації, понад 130 осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Нині на ринку праці продовжують користуватися попитом професії сфери торгівлі і послуг та сільськогосподарського виробництва.