Компенсація єдиного соціального внеску – фінансова підтримка роботодавців службою зайнятості

Одним з напрямків стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць є щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за  працевлаштованих  безробітних на нові робочі місця.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 347 затверджено Порядок, згідно якого Скадовська районна філія Херсонського обласного центру зайнятості веде активну політику у напрямку співпраці з роботодавцями району стосовно надання компенсації єдиного внеску .

Таку послугу отримують роботодавці, що працевлаштували на нові робочі місця громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та роботодавці -  суб’єкти малого підприємництва, які працевлаштували безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості.

Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Найбільш активно звертаються за компенсацією переважно суб’єкти малого підприємництва: фізичні особи-підприємці, фермерські господарства, приватні підприємства, у т.ч. й такі, що тільки-но започатковують свою діяльність та починають наймати працівників. Для них отримання компенсаційних виплат є досить відчутним та допомагає їх подальшому розвитку

Протягом січня-серпня 2019 року Скадовська районна філія Херсонського ОЦЗ надала компенсацію єдиного внеску 7 роботодавцям за працевлаштування на нові робочі місця 10 безробітних. З них 3 особи відносяться до категорії громадян, що мають додаткові гарантії,  7 осіб працевлаштовані до суб'єктів малого підприємництва, які ведуть діяльність у пріоритетних галузях економіки.

Наприклад, найбільшими за обсягами створених робочих місць та працевлаштованих осіб, за яких прийняті рішення щодо компенсації єдиного внеску є:  приватне підприємство «Кулида», фермерське господарство «Соценко», ФОП Філенко С.В., ФОП Пейда Н. Г. , СОК «Чиста криниця».

Для отримання компенсації єдиного внеску на створення нових робочих місць необхідно надати інформацію про наявність вакансій (потребу в кадрах) ф. № 3-ПН, здійснити підбір особи, яку направить служба зайнятості, і подати заяву для відшкодування єдиного внеску.

Консультації можна отримати у Скадовській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості (к.№16), телефон для довідок 5-35-52.