Юні майстри – сучасному класику

Фото без опису    Фото без опису

Ліна Костенко. Кожне її слово проймає душу. Неймовірний талант нашої видатної сучасниці, прозаїка й поетеси не може залишити байдужим.

14 березня 2018 року, саме напередодні дня народження визначної нашої сучасниці, у читальній залі районної бібліотеки для дорослих пройшов І етап ІV обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви». Організаторами виступили комунальний заклад «Скадовська централізована бібліотечна система» та комунальна установа «Скадовський районний методичний кабінет» У чотирьох категоріях виступили 49 учасників із 15 закладів загальної середньої освіти району.

Варто відзначити високий рівень майстерності виконавців, неординарний творчий підхід до презентації творчості видатної письменниці-сучасниці.

Переможцями, які будуть представляти район на обласному рівні визначено: у категорії «Читці» - Анастасію Золотаревську («ОЗ СНВК «Академічна гімназія»), у категорії «Художники» - Даніїла Біліченка (Скадовська СЗОШ «Академія творчості»), у категорії «Вокалісти» - Владиславу Слюсар (Скадовська ЗОШ І–ІІІ ступенів №3), у категорії «Авторський твір» - Єлизавету Постернак (Улянівська ЗОШ І-ІІІ ступенів).

Призерами стали: ІІ місце у категорії «Читці» - Стефанія Якуб (ОЗ СНВК «Академічна гімназія»), Дмитро Фоменко (Красненська ЗОШ І-ІІІ ступенів), у категорії «Художники» - Марія Ходос (Скадовська СЗОШ «Академія творчості»), Катерина Міхеєва (Лазурненська ЗОШ І-ІІІ ступенів), у категорії «Вокалісти» - Гритчина Олена (Улянівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), тріо Одабаш Еміне, Гребенюк Дар’я, Заваріхіна Ілона (Широківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), у категорії «Авторський твір» - Максим Швецов (Петропавлівська ЗОШ І-ІІ ступенів);

ІІІ місце у категорії «Читці» - Олександр Чуйко (Михайлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Даря Сорокалєт (Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Даниїла Марченко (Широківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), у категорії «Художники» - Денис Долгорученко, Олександр Баденко (Красненська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Наталія Невмержицька (Улянівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), у категорії «Вокалісти» - дует Юзвов Валерія та Юзвов Дар’я (Скадовська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3), Дар’я Дмитрієва (Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Єлизавета Тодорчук (Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ступенів).

Вітаючи призерів та учасників, Наталія Білоус, завідувач комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет», голова організаційного комітету, підкреслила: «Ліна Костенко - не тільки культовий поет, представниця української літератури, а й відомий дисидент і ключова фігура покоління українських шістдесятників. Сьогодні кожен довів, що небайдужий до неперевершеного слова поетеси, створивши власне бачення неповторного  творчого світу через музику, слово, фарби та емоції».

Побажаємо нашим переможцям 20 березня на обласному фестивалі зачарувати глядачів виконавською майстерністю, довівши, що Скадовщина  - щедра земля й на таланти.