Інформуємо мешканців про сімейні форми виховання дітей

Право кожної дитини – рости та виховуватись в щасливій власній родині.  В сучасному світі не всі діти можуть скористатися цим правом через складні життєві обставини в  які потрапили їх батьки. Тому, щоб мінімізувати стрес для дитини,  в разі термінового її вилучення з родини та не влаштовувати її до інтернатного закладу або лікарні, в Скадовському районі продовжується інформаційна кампанія щодо популяризації створення родин патронатних вихователів, які тимчасово до трьох місяців зможуть замінити родину для дитини, до моменту подолання її рідними батьками складних життєвих обставин або влаштування дитини до інших сімейних форм виховання, таких як прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, опікунська родина.

30 липня 2019 року працівником Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) проведено робочу зустріч з працівниками виконавського комітету Михайлівської сільської ради на тему: «Забезпечення ефективного розвитку сімейних форм виховання в районі».

Мета заходу – співпраця з органами місцевого самоврядування, установами та організаціями району, поширення інформації стосовно сімейних форм виховання дітей, пошук кандидатів для створення родин патронатних вихователів, прийомних родин, дитячих будинків сімейного типу, опікунських родин.

В ході обговорення учасникам  надано інформацію щодо державної політики яка передбачає поетапне закриття закладів «несвободи» та перехід на максимальне влаштування дітей у сімейні форми виховання.

Працівники Центру окреслили напрямки співпраці з місцевими радами щодо інформування населення про сімейні форми виховання дітей, родини патронатних вихователів для тимчасового влаштування дітей, які створюються для того, щоб у соціальних служб був час для прийняття правильного рішення щодо подальшого влаштування дітей до сімейних форм виховання.

Робота по створенню родин патронатних вихователів в районі буде продовжена.