Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повідомляє

       Статтею 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) передбачено, що з 1 квітня, без додаткового звернення до органів Пенсійного фонду, проводиться перерахунок пенсій особам, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії  продовжували працювати та набули не менше 24 місяців страхового стажу, або менше 24 місяців страхового стажу, але після призначення або попереднього перерахунку пройшло не менше 2-х років.

                        Нагадуємо, що страховий стаж після 1 січня 2004 року обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування на підставі поданих страхувальниками (роботодавцями)  звітів та після надходження даних про сплату єдиного внеску.

                        До 2021 року звітність страхувальниками подавалась щомісячно, але починаючи з 1 січня поточного року набрали чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Податкового кодексу України.

                        В результаті цих змін, роботодавцями звіт буде подаватися щоквартально а дані  про страховий стаж за перший квартал 2021 року будуть відображені в Реєстрі  не раніше середини другого кварталу.

                        Отже, оскільки станом на 1 квітня 2021 року даних про набутий страховий стаж за січень та лютий поточного року в Реєстрі немає, тому автоматичний перерахунок пенсії  пенсіонерам, які працюють або працювали, буде проведено після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період.

                        Але, не слід турбуватися. Розмір пенсії буде переглянуто з 1 квітня цього року та проведено відповідну доплату.

                        Працюючі пенсіонери, у яких станом на 01.04.2021 не виконуються вищевказані умови щодо страхового стажу, після набуття права на такий перерахунок можуть не чекати наступного автоматичного перерахунку та  особисто звернутися з відповідною заявою до органів Фонду.

                        У разі виникнення додаткових питань радимо звертатися за  телефоном «гарячої» лінії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області за номером: 0552-35-39-02 або 5-22-67.      

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора